TTNET cayma bedeli ödemeden iptal etme

Selami Y

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, 20/10/2020 tarihinde TTNET 16 Mbps internet aboneliği başlattım. İnternetin sürekli gitmesi ve upload hızının 0.1 olmasından dolayı farklı bir internet aldım. Müşteri hizmetlerini aradığım da iptal ettirmek istediğimi söyledim ve bana 1500 TL cayma bedeli ödeyeceksin dediler. Paket 220 TL'ymiş, bana indirim yapmışlar.

Öğrenciyim ben, bunu ödeyemem ve biraz araştırdığımda 2 yıldan uzun aboneliklerde herhangi bir ücret ödememem gerektiğini söylüyorlar. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam yanlış yönlendir miyim ama 2 yıllık sözleşmeniz olsa bile kullandığınız kısmın yapılan indirimi ödemek zorundasınız. Sizde 8 aydır kullandığınıza göre aylık ortalama 190TL yapılan indirimi sizden alırlar. Tüketici hakem heyeti belki yardımcı olur ama oda hemen sonuçlanmaz 4-6 ay sürer.

Hocam yanlış yönlendir miyim ama 2 yıllık sözleşmeniz olsa bile kullandığınız kısmın yapılan indirimi ödemek zorundasınız. Sizde 8 aydır kullandığınıza göre aylık ortalama 190TL yapılan indirimi sizden alırlar. Tüketici hakem heyeti belki yardımcı olur ama oda hemen sonuçlanmaz 4-6 ay sürer.

Kalan ömrüm boyunca TTNET'in önünden geçmem bir daha, zaten iş yok bir de bunu çıkardılar. Sizce sözleşme bitene kadar beklemem mi lazım yoksa ödeyip tüketici hakem heyetine mi başvurayım. Ayriyeten 16Mbps internetin paket fiyatı nasıl 230 TL olabiliyor kazık bildiğiniz. Ben bunlardan hiçbir şey almadım modem almadım sadece internet.

1 yıldan uzun aboneliklerde ödüyorsunuz arkadaşlar. Geçen gün hakem heyetindeydim ve bu konuyu sordum bizim hakem heyeti cayma bedeli alınabilir şeklinde karar vermektedir dedi. Bu yönde bir girişimiz olacaksa önce başvuracağınız hakem heyetine gidip görüş alabilirsiniz, çoğu heyet artık alınabilir şeklinde karar veriyor dediler. Ülkede kullanıcının adına iyi bir şeyler olmuyor hiçbir zaman.

Herkese merhaba arkadaşlar, 20/10/2020 tarihinde TTNET 16 Mbps internet aboneliği başlattım. İnternetin sürekli gitmesi ve upload hızının 0.1 olmasından dolayı farklı bir internet aldım. Müşteri hizmetlerini aradığım da iptal ettirmek istediğimi söyledim ve bana 1500 TL cayma bedeli ödeyeceksin dediler. Paket 220 TL'ymiş, bana indirim yapmışlar.

Öğrenciyim ben, bunu ödeyemem ve biraz araştırdığımda 2 yıldan uzun aboneliklerde herhangi bir ücret ödememem gerektiğini söylüyorlar. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sana vaat edilen pakette eğer söylenenden düşük veriyorsa onlar taahhütünü karşılayamadığı için buna dayanarak ceza ödememe durumun var diğer durumda ise kanunda 1 yıldan fazla sözleşmeler için cayma bedeli ödemiyorsun ama sen daha 1 yılı doldurmadığından oradan bir sonuç çıkmaz. İlk söylediğimi deneyebilirsin.

Arkadaşlar şöyle bir düşündüm de caysam da caymasam da aynı tutarı bana ödetiyorlar. Tamamen soygun düzeni. Karar verdiğim şey caymamak ve interneti ölümüne kullanacağım sözleşmem bitene kadar. Bittik den sonrada daha Türk telekom'a bulaşmam ayriyeten kimseye de önermeyeceğim şuandan itibaren. Yapabileceğim şeyin bu olduğunu düşünüyorum. Farklı fikri olan varsa yazsın. Öğrenciyim 1400 TL hemen ödemektense en azından interneti kullanırım ay ay öderim.

Arkadaşlar şöyle bir düşündüm de caysam da caymasam da aynı tutarı bana ödetiyorlar. Tamamen soygun düzeni. Karar verdiğim şey caymamak ve interneti ölümüne kullanacağım sözleşmem bitene kadar. Bittikden sonrada daha Türk Telekom'a bulaşmam ayriyeten kimseye de önermeyeceğim şuandan itibaren. Yapabileceğim şeyin bu olduğunu düşünüyorum. Farklı fikri olan varsa yazsın. Öğrenciyim 1400 TL hemen ödemektense en azından interneti kullanırım ay ay öderim.

Ayda 70TL internet ödesen 22 ay daha kullanırsın zaten kardeşim en mantıklısı :)

Ayda 70TL internet ödesen 22 ay daha kullanırsın zaten kardeşim en mantıklısı :)

Aynen zaten Redbox internet aldım 200 mbps hızı var madem iptal etmiyorlar Raspberry Pi mi modemlerine bağlıyacağım 7/24 indirme yapacağım bari verdiğimiz paranın hakkını alalım sözleşme bitince de bir daha yüzlerine bakmam sizde bakmayın aman ! :)

Geri
Yukarı