TTNET düşük internet hızı

Umutkurtcuuu

Centipat
Daha fazla  
16 Mbps internet anlasmam var TTNET ile ama yaklaşık 3 aydan beri 3-4Mbps internet alıyorum. Geçen aylarda 2-3 kez geldiler bakıp gittiler hiçbir şey değişmedi. Modem değiştirdim, modem sıfırladım, her şeyi baştan kurdum, çözemedim. 16 Mbps anlaşmam var dediğim gibi ama zaten almam gereken 13-14Mbps tamam biliyorum ama aldığım internet ethernetliyken 3.5, Wi-Fi'deyken 2.8Mbps. Bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
16 Mbps internet anlasmam var TTNET ile ama yaklaşık 3 aydan beri 3-4Mbps internet alıyorum. Geçen aylarda 2-3 kez geldiler bakıp gittiler hiçbir şey değişmedi. Modem değiştirdim, modem sıfırladım, her şeyi baştan kurdum, çözemedim. 16 Mbps anlaşmam var dediğim gibi ama zaten almam gereken 13-14Mbps tamam biliyorum ama aldığım internet ethernetliyken 3.5, Wi-Fi'deyken 2.8Mbps. Bu sorunu nasıl çözerim?

Baş belası ADSL arkadaşlarım 200Mbps alırken bende aynı sizin gibi 12Mbps falan alıyorum bina kablolarınız eskidir onların yapabileceği hiçbir şey yoktur fiber bağlanmasını bekleyin TurkNet'ten bir de altyapı sorgulayın bir de ek bilgi 16Mbps çekse 2mb/s alacağınızı biliyorsunuz değil mi?

Baş belası ADSL arkadaşlarım 200Mbps alırken bende aynı sizin gibi 12Mbps falan alıyorum bina kablolarınız eskidir onların yapabileceği hiçbir şey yoktur fiber bağlanmasını bekleyin TurkNet'ten bir de altyapı sorgulayın bir de ek bilgi 16Mbps çekse 2mb/s alacağınızı biliyorsunuz değil mi?
Fiberi bekleyelim de ne zaman bağlanacak acaba nasıl öğrenirim? Türknetten baktığımda da 16mpbs gösteriyor. 16 mbps çektiğinde 1.6mb/s falan indirecek ona da razıyım mevcut şartlarda dün 3gblık bi oyun güncellemesini 3 saatte indirdim diyeceklerim bu kadar. Bina kabloları baya eski ondan olma ihtimali nedir ve bu kablolar yenilenir mi? Fiberi beklersek ölürüz

Fiberi bekleyelim de ne zaman bağlanacak acaba nasıl öğrenirim? TurkNet'ten baktığımda da 16Mbps gösteriyor. 16 Mbps çektiğinde 1.6mb/s falan indirecek ona da razıyım mevcut şartlarda dün 3GB'lık bir oyun güncellemesini 3 saatte indirdim diyeceklerim bu kadar. Bina kabloları bayağı eski ondan olma ihtimali nedir ve bu kablolar yenilenir mi? Fiberi beklersek ölürüz.

Kablo tesisatı olur apartmanın içinde oradaki kablolar çok dağınık eski yıpranmıştır ondandır büyük ihtimal 16Mbps çekerse 2mb/s indirir benim ADSL paketim 12Mbps Vodafone'den ve tam tamına 12.2Mbps falan veriyor 1.5mb/s indirme hızı veriyor TurkNet'ten kontrol ettiğimde binamızda VDSL olduğunu öğrendim ama Vodafone yok demişti 66Mbps verebileceklerini öğrendim tahadütüm bitsin direk TurkNet'e geçeceğim.

Kablo tesisatı olur apartmanın içinde oradaki kablolar çok dağınık eski yıpranmıştır ondandır büyük ihtimal 16Mbps çekerse 2mb/s indirir benim ADSL paketim 12Mbps Vodafone'den ve tam tamına 12.2Mbps falan veriyor 1.5mb/s indirme hızı veriyor TurkNet'ten kontrol ettiğimde binamızda VDSL olduğunu öğrendim ama Vodafone yok demişti 66Mbps verebileceklerini öğrendim tahadütüm bitsin direk TurkNet'e geçeceğim.
Bu kablolara ankastre kablosu mu deniliyor? Bunu ttnet yapmaz herhalde elektrikçi kim bilir kaça yapar. Bir de az önce senin dediğin fiber olayına baktım. Aynı apartmanda bizim daire için ''Bu lokasyonda Türk Telekom ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.'' derken yan daire için ''Bu lokasyonda Türk Telekom Hipernet internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.'' Hipernet fiber mi oluyor bu konuda pek bilgim yok. Eğer fiberse aynı binadayız neden bizde yok diye düşündürüyor insanı bu sefer de. Türknetten sorgulattığımda ise binamdaki her dairede max hız için 16mpbs adsl gösteriyor, anlam veremedim. Birazdan düşük hızdan dolayı arıza kaydı oluşturacağım, bu hipernet olayını da sorarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı