TTNET İnternet hızındaki düşüşün nedeni modem olabilir mi?

Eskiden aynı modem ile daha fazla sonuçlarda almıştım fakat şimdi böyle olmuş. Ama o zamandan bu zamana elbette Türkiye'de yaşadığımız için elektrik kesilmeleri yaşandı ama bu sorunun Türk Telekom barizli de olduğu belli gibi. Babam açacaksak açalım şikayet vs. dedi ama başımıza bir şey gelmez değil mi? Bu konuları bilmemek ile beraber, babamı da zora sokup sonrasında kötü şeylerin de yaşanmasını istemem.

speedtest.PNG

Bence sorun DSL kablosunda. En kötü ihtimal olarak da altyapıda.
Priz ile modem arasındaki kablodan bahsediyorsanız 5 tane eski, yeni, hatta az önce kutusundan çıkardığım tertemiz kablo ile bile denedim. :/

@MF @NookumPie siz de bir yardım edebilir misiniz?

Şimdi yeniden TTNET'i aradım artık son olur umarım, geldiklerinde ne dediklerini yeniden yazarım.

Arayınca kendilerine geldiler galiba arttı biraz olsun. :|

asd.PNG

Veri hızıda artmış bulunmakta...

das.PNG

SNR değeri 7Db'nin altına düşmüş. Umarım kesinti olmaz. Ancak ben yinede şikayet etmenizi öneriyorum. 7Mbps İnternete 100TL verilmez.
SNR değeri nedir acaba? Zaten eskiden de kesintin oluyordu sürekli, eğer öyle bir şey olursa yeniden ararım. Bu arada evet ben de sizinli aynı kanıdayım bu fiyata o internet elbette olmaz, resmen hırsızlık ama babama ne zaman anlatmaya çalışsam kestirip atmaya çalışıyor. :/

Babam şuanda BTK'ya şikayet açmış bulunmakta. Ayıplı internet yazmamış fakat olayları teker teker anlatmış, böyle de olur değil mi?

Yaptıkları saçmalığa bakın! Şimdi yeniden şikayet oluşturacağım ve burada dedikleri gibi olmadığını söyleyeceğim. "Ayıplı Hizmet"i başlığa mı yazmalıyım?

Eki Görüntüle 285668
Bir nevi iç tesisatına atmış suçu. Attığın fotoğrafta hat değerlerin kötü olduğu belli ama. Ya gerçekten ölçüm yaparak bu mesajı attılar veya hat değerlerine bakarak bunu direk yazdılar.

Bir nevi iç tesisatına atmış suçu. Attığın fotoğrafta hat değerlerin kötü olduğu belli ama. Ya gerçekten ölçüm yaparak bu mesajı attılar veya hat değerlerine bakarak bunu direk yazdılar.
Hat değerlerine bakıp bakmamaları veya kontrol etmeleriyle uzaktan yakından alakası yok. Geçen sene kışın Ocak aylarında yine 3-4 Mbps alıyordum ama ozamanlar bir şey dememiştim. Yaza doğru bilerek, kasten, üstelik interneti sadece telefondan kullanmamıza rağmen 1-2 Mbps zor almıştık hepsi şuanda kayıtlı duruyor. Yazın falan da bu böyle devam etmişti ta ki arayana kadar. Aradığımızda 3 Mbps civarlarında gezdi ama bu sefer 1 hafta sonra yeniden bozdular. Şimdi de aynısı oluyor, 2.'ye aradık ve modeme suç atmaya çalıştılar da olmadı diye 1 günlüğüne interneti düzelttiler. Eğer binada, kabloda veya modemde sıkıntı olsaydı aradığımızdan hemen sonra internetin hızını hemen yükseltmezlerdi. Yani bunların yaptıkları paramı alayım, suçu tüketiciye atayım, oyalayayım ama çok uğraşırlarsa arada sırada interneti düzeltirim şeklinde işliyor. Türkiye'de zaten "Ayıplı Hizmet" verenlere bakılmıyor da o yüzden insanlarda böyle mağdur oluyorlar.

Hız testi ve modem hat değerlerinin resmini yükleyip tekrar şikayet kaydı açın. Bu sefer ayıplı hizmet yazmayı unutmayın. EliTT ekibinin gelip arızayı çözemediğini belirtin. Yine olumsuz cevap çıkarsa THH'ye başvurun. Ayrıca sizin aldığınız paket 16Mbps AKN'siz mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı