TTNET kullanmayın

Ping sorunları bendede var. Valorant dereceli giriyorum ping bir anda 29'dan 300-400'lere çıkıyor.
Eğer hizmetiniz ADSL ise en ufak bir internet trafiğinden etkilenir. Mesela indirme hızının tamamı veya upload hızının tamamı kullanılırken ping zirveye çıkar. ADSL'de bu tarz dalgalanmalar teknolojisi gereği normaldir. Ancak VDSL bir hizmetiniz varsa doğal değil tabii ki.
Hocam afedersinizde eskiden galiba 8 Mbps'lik paket almıştım 2 yıl taahhüt boyunca 1 olduğunu görmedim hep 0.50 lerdeyi upluadda öyle oyunlara giremezdim ama 16 Mbps olunca 12 14 Mbps oldu çok şükür.
16 Mbps'e geçince portunuz değişmiş olabilir, ADSL'den VDSL'e geçiş yapmış olabilirsiniz. Birçok ihtimal var.

Hocam alıntılanan mesajda kullanıcı adı ve şifrenin yazım kurallarına uygun hale getirildiğini görüyorum. Eğer bu şekilde alıntı yapıyorsanız zaten giriş yapılmaz. Admin hepsi küçük harfle ve Türk Telekom'ise u ile, bitişik ve tamamı küçük harf olacak şekilde giriş yapmayı deneyin.

Maalesef hocam girmiyor.

Eğer hizmetiniz ADSL ise en ufak bir internet trafiğinden etkilenir. Mesela indirme hızının tamamı veya upload hızının tamamı kullanılırken ping zirveye çıkar. ADSL'de bu tarz dalgalanmalar teknolojisi gereği normaldir. Ancak VDSL bir hizmetiniz varsa doğal değil tabii ki.
VDSL olması lazım. Özellikle adam görünce çok çıkıyor. Belki TTNET adminleri sinir olmam için yapıyordur 😶.

Yıl olmuş 2022 hala TTNET kullanan mı var?

TTNET Türk telekoma geçti 1-2 sene önce rezaletti taki kablomu yenileyerek ve sözleşmemi düzeltiğimde (yenilediğimde) sorun ortadan kaltı ben memnunum ama bana internet önerene türknrt öneriyorumm sözleşmesiz olduğu için.( bu arada 25 download 5-7 upload alıyorum rahat yayın yapıyorum)(nasip olursa da VDSL'den fibere birkaç zaman sonra geçeceğim)

Maalesef hocam girmiyor.
O zaman şifre değiştirilmiş hocam. İsterseniz modemi sıfırlayabilirsiniz. Bu durumda modem fabrika ayarlarına geri döner ve eğer Wİ-Fİ adı ve şifresi değiştirildiyse bunlar modemin arkasında veya altında yazan hale geri döner. Tabii modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresi de bu şekilde default ayarlara döner.

O zaman şifre değiştirilmiş hocam. İsterseniz modemi sıfırlayabilirsiniz. Bu durumda modem fabrika ayarlarına geri döner ve eğer Wi-Fi adı ve şifresi değiştirildiyse bunlar modemin arkasında veya altında yazan hale geri döner. Tabii modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresi de bu şekilde default ayarlara döner.

Hiçbir şey değiştirilmedi.

Geri
Yukarı