TTNET Ping Sorunu

yaosta

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben senelerdir TTNET müsterisiyim ve bu ping sorununu yeni farkettim. Yani normal bir speedtest sonucunun 1MS cikmasi gerekirken benimki 35 cikiyor. Bu sayi benim butun arkadaslarimda 1MS. Ben de TTNET'e danistim ancak onlar da modeminizi kapatip acin, biz baktik bi sorun yok ya da serverlarda bi sikinti var gibi cevaplar verdiler. Ben de AKK'yi astigim icin TTNET roketi actim, kendisi 24 saatligine 100MBPs AKK'siz internet sagliyor, ve degisik bir bicimde pingim 1 MS oldu. Sonra TTNET roket bitince eski haline dondu. Bu da demek oluyor ki bu benle alakali bir sorun degil, ne DNS ne de virus vb. simdiye kadar kimse bu probleme cevap bulamadi. İnsallah siz bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
35 kötü bir değer değil, arkaplanda interneti başka bir uygulamanın kullanmadığından eminseniz servis sağlayıcınız ile iletişime geçin.

hocam birebir aynı sorunla karşı karşıyayım.ttnet bağlanırken hali hazırda dsmart 24mbps hızında internet bağlı durumdaydı ve speedtest ölçümlerimde ping 7-11ms arası çıkıyordu.ttnet bağlanır bağlanmaz gelen arkadaşlara söyledim şu anda böyle diye güzel gözüküyo sorun olursa arıza kaydı oluşturun dediler ve gittiler.bunun üstüne bende bir ttnet roket açıp öyle bakıyım dedim açtım ve ping'm 8ms oldu.24 saat sonunda tekrar 35mbps kendi paketime döndüğünde ping'm yine sabit 37-40arası ve bu pingle ben oyun oynayamıyorum.kabloyla bağlıyken download hızım oldukça iyi durumda fakat ping yüzünden oynayamıyorum.he birde bir alt komşumda 24mbps ttnet kullanıcısı onun ping'i düşük.ttnet çağrı merkezini aradığımda resmen yapacak bir şey yok denildi.sizin bir bilginiz varsa yardım istiyorum yoksa zaten yarın gidip iptal ettireceğim.

bugün tekrardan ttnet aradım önce hızımı 50mbps yükselttirdim.40olan ping'm 35'e düştü. sonra hızımı 100mbps yükselttirdim ve ping 30'a düştü.. alt katımdaki komşum 24mbps ttnet kullanıcısı ve ping'i 7ms .. ben ttnet roket açtığım zaman hızı 100mbps ping 6ms oluyor.kendi paketimi 100mbps yaptım ping'm 30 çıldırmak üzereyim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı