TTNET rezilliği

1643624095718.png

omurga merkezi istanbul tüm hat ona bağlı.. İstanbulda Bulgaristan'a..

Bulgaristan da 52. sırada dünyada..

1643624191198.png

1643624215302.png

Eki Görüntüle 1289628

omurga merkezi istanbul tüm hat ona bağlı.. İstanbulda Bulgaristan'a..

Bulgaristan da 52. sırada dünyada..

Eki Görüntüle 1289632

Eki Görüntüle 1289633

Tamam şimdi anladım. Fakat burada ki resim tablosuna bakarsan; 1. sırada bilgisayar. 2. sırada modem. 3. sırada ise bakır kablo, ki bu normal. Çünkü VEA da dediğim gibi ADSL/VDSL olarak fiziksel bağlantı ve santrali TurkNet Telekomun altyapısını kullanıyor. Benim için bu zaten sorun değil. Sorun asıl işte bundan sonra ki köprülerde beliriyor :) Burada paylaştığın resimde kendin görebilirsin. Telekom'un santral'inden sonra 1. trafik teslim noktası 2. pop noktası ve 3. omurga (TurkNete ait) sistemi var. Yani bakır kablo dediğin şey mesela şu şekilde oluyor. Benim saha dolabı ve santral arası kablo hattım gerçek fiber kablo, saha dolabından evime gelen kablolar sadece bakır. Buna da zaten TurkNet bir şey yapamaz. Çünkü bir tek kendi fiber hattında her şeyleri kendilerine ait. Ping konusunda pop noktaları, omurga sistemi önemlidir. Bundan dolayı TTNET'e sinir oluyorum. Çünkü trafik teslim noktamı alıp Erzuruma götürüyor önce beni. Benden 350KM daha doğu da olan bir il oluyor kendisi :) Yani tüm oyun sunucularından tut bir çok siteyi ilgilendiren sunucular Türkiye sınırları içinde bile batı bölgesinde oluyor. Ki Almanya sunucularında rezalet derecede ping sorunum var. Bir başka örnek arkadaşım Batman'da yaşıyor. O da TTNET kullanıyor ama bu arkadaşı TTNET alıp 350KM doğuya götürmüyor önce, direkt olarak batıya doğru bir rotasyon yapıyor. E Batman benden daha uzakta olan bir il olmasına rağmen birlikte girdiğimiz aynı sunucularda benden daha iyi ping alıyor, ve oyunu da takılmıyor :D Yani bu pop noktaları ve omurga sistemi ping konusunda önemli. Bu arada arkadaşın fiziksel hat değerleri benden çok daha kötü. Ben bu evde 100Mbps'e kadar download hızı alabiliyorum.
Yani ne yapmam gerek anlamadım ki. TTNET'den başka bir firmaya geçmek istiyorum. Özellikle ping kalitemin iyi olmasını istiyorum. TTNET benim için rezalet ötesi rezalet bu konuda. Comnet olabilir mi ? Ya da daha önce deneyip memnun kaldığım Millenicom ?

Benim gözümde hepsi aynı. Sadece kablo net başka bir statüde,
Sonra superonlie.
Sonra Vodafone.
En son çare kalmassa TT net.

O da kardeşim TT da mühendis diye bir şey olursa o devreye giriyor, iş çözülüyor.

Dostum baya bu konularda bilgilisin, bravo ama bu internet sıkıntılarının bulunduğun konuma göre değişeceğini unutma, TTNet ile sıkıntın olabilir umarım düzelir ya da daha iyi ping veren bir başka baglantin olur lakin TTNet kullanmayın demek yanlış bu altyapı ile alakalı vs, senin için kusurlu olan başkası için aynı olmaz

Dostum baya bu konularda bilgilisin, bravo ama bu internet sıkıntılarının bulunduğun konuma göre değişeceğini unutma, TTNet ile sıkıntın olabilir umarım düzelir ya da daha iyi ping veren bir başka baglantin olur lakin TTNet kullanmayın demek yanlış bu altyapı ile alakalı vs, senin için kusurlu olan başkası için aynı olmaz

Kısmen haklısın. Ama şöyle bir gerçek var. TTNET genelde kampanya adı altında paketler sunuyor, ve yine genelde bu paketlere ait internet hızları düşük oluyor. Üstelik pahalı oluyor. Bir de yetmezmiş gibi 2 sene taahhüt ile seni mecbur bırakıyorlar. Diğer türlü bir çok internet sağlayıcısı daha var. Ve bunların %95 taahhüt yapmayan, üstüne yüksek hız ve daha az fatura bedeli oluyor. Bu durumda TTNET'e hiçbir şekilde bulaşmasın kimse. Millenicom, NetSpeed, TurkNet, Comnet ve bunun gibi bir sürü internet sağlayıcı içinden bir tanesini örnek gösterir misin TTNET'den daha kötü olan ? Hem maddi, hem de performans olarak ? Tabii ki bazı kullanıcıların altyapıları kötü oluyor, ama bu durumda hat değerleri kötü olan birisi için TTNET'de abonesine özel bir şey yapmaz. Diğer türlü hat değerleri fiziksel anlamda saha dolabı ve santral arası iyiyse gönül rahatlığı ile farklı firmaları kullanabilir.

bana mı dedin bilemedim hocam ama gerçekten TTNET kullanmayın cümlesi sevap kazandıran bir cümledir bana göre..

Memur zihniyeti ile çalışan bir organizasyonu, özelleştirip, hizmet adı altında para kazanmak için emrimleştirdiler.. 2020 senesinde zözleşmesinde yer alan hizmeti alamayan kullanıcı oranı %62 idi.. Atıyorum 100mb sözleşme var ama, hizmet 50, ya da altyapısı max 24 olan yerlere 50 satılmış...

Sonuçta satış ekibi satıp geçiyor arkasındaki enkaza bakmıyor..

Kendinde de test edebilirsin bunu TT abonesi isen, arıza/şikayet kaydı aç ne zaman dönecekler sana, ya da abone değilmiş gibi abone olmak istiyorum kaydı aç.. 6 saatten önce aranırsın..

Reklamda Kenan İmirzalıoğlu'na verdikleri paranın yarısını satış sonrası hizmete bütçe yapsalar, ne ben ne de başkası konuşmaz/konuşamaz..

Bak güncel aktif tecrübemi paylaşayım.. 2021 Haziranda anneme internet bağlattım.. Tek altyapı var TTnet.. (onu da kardeşim 6-7 Sene önce TT'da yüksek yönetici olduğu için kendi konumu ile bağlatmış/ aktif etmiş) (Bak sana kişiye çzel muamele örneği aynı zamanda)
Neyse, Turknet vs alt yükleniciler hattı bulamadı, standart sistemde göremediler.. Bizde 24 ay taahüt ile abone olduk..

Ekim ayında annemin internet hattı kesilmiş..10 gün filan.. ben gittiğimde fark ettim. Hemen arıza kayıt açtık. 5-6 günde halloldu..

Müiteri hizmetlerini aradım, toplam 15 gün hizmet alamadım, faturama yansıtmayın dedim. Merak etmeyin bunun için özel departman var, gerekli kontrolleri yapıp, sonraki faturadan düşecekler dedi.. Pekiş dedim ama şaşkınlıktan ölüyorum.. çünkü aramasam da iade yapılacakmış.. Kovalamak zorunda değilim artık diye mutlu oldum.. TT net değişmiş diye..

Bugun 1 Şubat, ekim-kasım-aralık-ocak faturaları tam geldi kesintisiz.. Bende 28 Ocak sanırım, Tüketici mahkemesine şikayet ettim. Hatalı bilgi verme ve verilen taahütün yerine getirilmemsi ile ilgili.. Sabahtan beri 4 defa aradılar, şikayetinizi geri çekin faturanızı ekstra şu kadar indircez diye.. Bende red ettim dava devam..

Sözün özü, haklarını bilmessen TT net seni sömürür.. Hakkını aramaya kalkarsın, sana yoğunluk altyapı vs birsürü sebep söyler.. ki bunların hepsi uzulsuz/hukuksuz..
Haklarını bilirsen de hep uğraşırsın.. hiç huzurla kullandırmazlar..

Son olarak, bulunduğun konuma göre sıkıntı olması olamaması tüketicinin sorunu değil.. BTK kuralları net.. Sözlerşmeler TEK, doğuya ayrı batuya ayrı değil..

Veremeyeceği hizmeti taahüt etmeyecek.. Taahüt ediyorsa da seve seve o hizmeti verecek.. Aksi taktirde BTK dan ciddi yaptırım/ceza yer..

Millenicom, Netspeed'ya da Türksat kullanınız.

Millenicom iş yerinde kullanıyoruz. 120 TL'lik paketi 60 TL'den alıyoruz. Yılda 1 kez 1 TL'lik zam yapıyorlar. Geçen ay aradılar dediler ki: İnternet paketi sadece 110 TL!
Bilmiyorlar aynı interneti 60 TL'ye kullandığımızı :D
Evimde Netspeed kullanıyorum çok memnunum. Öneririm.

2020 Nisan ayından beri mecburen kullanmak zorundayım hala. Ama az kaldı. Bir daha ömrümün sonuna kadar TTNET abonesi olmayacağım. Ben Tunceli'nin ilçesinde yaşıyorum. Santral ve saha dolapları arası gerçek fiber hat var. Dolaplardan evlere bakır kablo geliyor. Hat değerlerim çok iyi, 100Mbps download bile kullanabiliyorum. Ama ping konusu rezalet. Bunun nedeni de sevgili TTNET omurga sistemi. Biliyorsunuz ki Türkiye içinde ki sunucular bile genelde hep İstanbul'da olur. Dolasıyla benim rotasyonum batıya doğru gitmeli, ama TTNET benim ilk sunucum olarak erzuruma, yani 350 km daha doğuya götürüyor. Kendilerini en son 2 saat önce aradım. Çare bulmazsanız byebye dedim. Müşteri temsilcisi inatla bana "bulunduğunuz bölge iller genelde Erzurum sunucularını kullanır" diyor. Ama bariz bu söylediği yalan. Çünkü bana yakın olan Diyarbakır var, Erzincan var, ve biliyorum TTNET'in bu iller de sunucuları olduğunu. Mesela Batman'da yaşayan bir arkadaşım ilk sunucu olarak Diyarbakır üzerinden bağlanıyor. Saçmalığa bakın, erzuruma benden daha yakın ama onu doğru rotasyon üzerinden götürüyor TTNET. Böyle bir saçmalık görmedim. Olduğum yere kavuşuna kadar 700 km mesafe gidiyorum. Erzuruma git, sonra istanbula yönlen 🤣 Almanya serverlarında ortalama 90 ms alıyorum. CS:GO viyana sunucularında düşük ping alıyorum ya da Valorant İstanbul serverlarında, ama oyunlarda öyle takılmalar oluyor ki bunun sebebi net rotasyon saçmalığı. Bundan 6 ay önce 2. internet olarak Superonline sunucularını kullanan Millenicom abonesi olmuştum. 1 ay kullandım. Ping konusunda Almanya'da daha düşük aldım, diğerleri aynıydı, ama Ping'im 130 bile olsa Mm'de mermilerim fişek gibiydi. Kısacası şu an Mm'de 60 ms olmasına rağmen sanırsınız 200 ping gibi bir şey. Siz siz olun TTNET'e bulaşmayın. Boş yere 2 sene taahhüt + düşük download hız + yüksek fiyat ödemeyin. Hangi firma olursa olsun TTNET'den uzak durun. 🖤

Bende 2020 Nisandan beridir Netspeed üyesiyim. Çok memnunum. Öneririm. Çok iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Millenicom iş yerinde kullanıyoruz. 120 TL'lik paketi 60 TL'den alıyoruz. Yılda 1 kez 1 TL'lik zam yapıyorlar. Geçen ay aradılar dediler ki: İnternet paketi sadece 110 TL!
Bilmiyorlar aynı interneti 60 TL'ye kullandığımızı :D
Evimde Netspeed kullanıyorum çok memnunum. Öneririm.

Dostum ben tam anlamadım.
Sen hangisini kullanıyorsun? Millenicom mu? 60 TL olan?
Seni kim aradı 110TL dedi?
Açıklar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı