TTNET rezilliği

1 ay mı kalıyor?

Hayır benim bu 2-3 gün içinde gelecek faturamdan sonra 3 tane kalıyor. 3x90=270 TL. Bu bedelin 240 TL TurkNet karşılayacak. Karşılamasa bile her türlü bu lanet olası TTNET aboneliğimi sonlandıracağım. Yeter artık :) Bir daha da ölene kadar Telekom ile ilgili hiçbir şeye elimi sürmem.

Genel bilgi olarak şunu belirteyim, hiçbir firma, tüketiciye yaptığı 24 ay taahhüt, için cayma bedeli yansıtamaz.

Eğer 24 aylık taahhüt yapıysanız istediğiniz zaman "cayma bedeli ödemeden" taahhütünüzü sonlandırabilirsiniz.

Kanun maddesinden direk alıntı yapıyorum:

"
Süresi bir seneden daha uzun taahhütlü sözleşmeden davacının (tüketici) herhangi bir sebep göstermeksizin ve cezai koşul ödemeksizin istediği zaman fesih hakkına sahiptir."

mevzuat
1643566072412.png

Genel bilgi olarak şunu belirteyim, hiçbir firma, tüketiciye yaptığı 24 ay taahhüt, için cayma bedeli yansıtamaz.

Eğer 24 aylık taahhüt yapıysanız istediğiniz zaman "cayma bedeli ödemeden" taahhütünüzü sonlandırabilirsiniz.

"
Süresi bir seneden daha uzun taahhütlü sözleşmeden davacının (tüketici) herhangi bir sebep göstermeksizin ve cezai koşul ödemeksizin istediği zaman fesih hakkına sahiptir."

mevzuat
Eki Görüntüle 1289044

Bunların hepsi hikaye :) Denemesi bedava. Ben daha önce bu haber üzerinden direkt olarak Tüketici Hakem Heyet Başkanlık binasına gidip dilekçe yazdım. Bahsedilen madde'nin sayısına kadar her şeyi yazdım. 2 ay sonra bana ilk cevap geldi "red edildi" diye. 2. kez aynı şeyleri ve fazlasını yazdım. 2 ay sonra yine cevap geldi "red edildi" Bu haber önce DH'de çıktı. Orada birisi "evet böyle bir hakkınız var" demişti. Hatta bi internet kullanıcısı bu şekilde ceza ödememişti. Ama nasıldı ? Önce tüm cayma bedelini ödemiş, sonra THH dilekçe yazmış, oradan red gelmiş sonra mahkemeye gitmiş, bu şekilde hakkını kazanmış. Yani THH'nin böyle şeyler dediğine bakmayın. Keşke öyle bir şey olsa. Emin ol yığınla kullanıcı konu açardı "ceza ödemeden iptal ettim" diye.

Bunların hepsi hikaye :) Denemesi bedava. Ben daha önce bu haber üzerinden direkt olarak Tüketici Hakem Heyet Başkanlık binasına gidip dilekçe yazdım. Bahsedilen madde'nin sayısına kadar her şeyi yazdım. 2 ay sonra bana ilk cevap geldi "red edildi" diye. 2. kez aynı şeyleri ve fazlasını yazdım. 2 ay sonra yine cevap geldi "red edildi" Bu haber önce DH'de çıktı. Orada birisi "evet böyle bir hakkınız var" demişti. Hatta bi internet kullanıcısı bu şekilde ceza ödememişti. Ama nasıldı ? Önce tüm cayma bedelini ödemiş, sonra THH dilekçe yazmış, oradan red gelmiş sonra mahkemeye gitmiş, bu şekilde hakkını kazanmış. Yani THH'nin böyle şeyler dediğine bakmayın. Keşke öyle bir şey olsa. Emin ol yığınla kullanıcı konu açardı "ceza ödemeden iptal ettim" diye.

benim tecrübelerim dahilinde hikaye değil hocam.. verdim mahkemeye e-devlet üstünden. .2 satır açıklama ile.. şu kanun şu madde sebebi ile vazgeçiyorum ekli kesilen usulsul faturtanın iptali diye..

5 davamın 5 i de olumlu sonuçlandı..

5 kere de cayma bedeli ödemedim.. zaten size kesilen fatural usulsuz olduğundan ödemesseniz faiz işlemiyor.. Çünkü o zaman başka bir usulsuzluk işin içine giriyor ve konu firmanın iç hukuk tüzüğü üzerinden daha büyük yaptırımlar geliyor.. Ben Vodafon cayma bedelini tüketici hakem heyeti sonucu gelene kadar 7 ay ödemedim ve faiz işlemedi..

Onursal tüketici hakem heyeti başkanı Aydın Ağaoğlu bir keresinde bazen tüketici mahkemelerinde ters karar çıkabilir.. asla geri adım atmayın.. hem onların hemde bunu yapan firmaların ipliğini pazara çıkarın dedi..

Not: haklarınızı bilmek ayrı bir durum, birçok kullanıcın konu açmış açmamış olması ayrı bir konu.. Mevzuat belli... gerisi hikaye..

benim tecrübelerim dahilinde hikaye değil hocam.. verdim mahkemeye e-devlet üstünden. .2 satır açıklama ile.. şu kanun şu madde sebebi ile vazgeçiyorum ekli kesilen usulsul faturtanın iptali diye..

5 davamın 5 i de olumlu sonuçlandı..

5 kere de cayma bedeli ödemedim.. zaten size kesilen fatural usulsuz olduğundan ödemesseniz faiz işlemiyor.. Çünkü o zaman başka bir usulsuzluk işin içine giriyor ve konu firmanın iç hukuk tüzüğü üzerinden daha büyük yaptırımlar geliyor.. Ben Vodafon cayma bedelini tüketici hakem heyeti sonucu gelene kadar 7 ay ödemedim ve faiz işlemedi..

Onursal tüketici hakem heyeti başkanı Aydın Ağaoğlu bir keresinde bazen tüketici mahkemelerinde ters karar çıkabilir.. asla geri adım atmayın.. hem onların hemde bunu yapan firmaların ipliğini pazara çıkarın dedi..

Not: haklarınızı bilmek ayrı bir durum, birçok kullanıcın konu açmış açmamış olması ayrı bir konu.. Mevzuat belli... gerisi hikaye..

Bu konuda ki tüm deneyimlerinizi bence konu açıp paylaşmalısınız. Çünkü dediğim gibi ben de daha önce DH'a ait o videoyu izledim. Taahhüt'üm 1 seneyi geçmişti. Bi güzel sevinmiştim. Hemen THH binasına gitmiştim direkt. Yazdım her şeyi. Daha ne yazmam gerekiyordu bilemiyorum :) Daha sonra PTT kargo üzerinden bana THH'den yazılı kağıt geldi. Cevap olarak kısacası red edildi, isterseniz tekrardan başvuru yapabilirsiniz vsvs...Ben de tekrar gittim tekrar yazdım. 1 bucuk ay fln daha bekledim ve yine o kağıt geldi. Yine red edilmişti. DH videosundan sonra bu cayma bedelini ödemeyen bir kullanıcı haberini araştırdım. O meşhur etti zaten bu olayı. Anladım ki adam tüm faturaları ödemiş, THH karşılık alamamış, sonra mahkemeye gitmiş ve bu şekilde kazanmış. Yani sizin gerçekten THH aracılığı ile kazandığınız bir hakkınız varsa bu anlattıklarınız gibi, direkt konu açın, hatta rehber konusu olsun ben de çok sevinirim bunun için. Teşekkürler.

Dostum, yukarda yazdığımdan farklı bir durum yok.. tekrardan alıntı yapıyorum bu da son senedeki 3 davam, 2 si konuştuğumuz konu 1si farklı ama gene aynı mantık üstünden..

1643575125289.png

Buyrun izlenmesi gereken yol.. E-devlet üzerinden tüketici hakem heyeti aratın, yeni bir sayfa/uygulamaya yönledirir.. formu doldurun.. bu kadar..

"

mevzuat
Eki Görüntüle 1289044

Ben akdenizdeyim. Pingler normal çok şükür 60 ping falan. Dedikleri gibi doğuda sunucu az olabilir. Benimki Antalya'ya yakın olduğu için ve Antalya büyük şehir olduğu için oraya bağlanıyor, orda ana sunucu var. Ne diyim Allah kurtarsın başgan. 😐 Kablolu yerine, superbox gibi şeyler kullanabilirsin. Onlar uydudan çekiyor, mesafe önemsiz. Fiyat pahalı olur ama bir dene derim.

Dostum, yukarda yazdığımdan farklı bir durum yok.. tekrardan alıntı yapıyorum bu da son senedeki 3 davam, 2 si konuştuğumuz konu 1si farklı ama gene aynı mantık üstünden..

Eki Görüntüle 1289264

Buyrun izlenmesi gereken yol.. E-devlet üzerinden tüketici hakem heyeti aratın, yeni bir sayfa/uygulamaya yönledirir.. formu doldurun.. bu kadar..

Dostum ben sanırım kendimi anlatamadım o zaman. Tüketici hakları için internet üzerinden başvuru yapılabiliyor biliyorum. Ama ben bizzat tüketici hakem heyet başkanlık binasına gidip yazılı olarak yaptım. Ve iki defa red kararı geldi.

"Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 52. Madde 4. Fıkra: Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme..."

Ve bununla birlikte yine farklı bir maddeyi yazmıştım. Yani bunlar söz de tüketiciyi koruyan maddeler. Ben de gittim tüketici hakem heyeti başkanlık binasına bunları orada ki görevliye söyledim. O da bana sadece gerekli şeyleri, şikayetinizi yazın dedi. Bana sordu ve ben de cevapladım bazı şeyleri :D Bunlar benim internet üzerinde ki kayıtlarıma da düşmüştü. Şimdi baktım da silinmişler. Ama eminim 2 kere red cevabı geldi. Hani yanlış bir şey'de yaptığımı sanmıyorum. Her şeye rağmen bana 2 defa red cevabı geldi. Bu tarz olaylara benzer bir durumu TurkNet ile yaşamıştım. O şikayetimi yapmadan önce TurkNet'in bana çıkardığı gereksiz ve haksız faturayı ödedikten sonra yapmıştım, ve şikayetimde bu faturayı ödediğimi belirtmiştim. İşte onun sonucunda benim için olumlu bir karar verilmişti. TurkNet'de bu karardan sonra benden haksız yere aldığı 2 aylık internet + teknik destek bedeli olan 99 TL fatura bedellerini ödemek zorunda kalmıştı. Bilemiyorum acaba önce bu faturaları ödememiz mi gerekiyor, böyle saçma sapan bi sistemleri olabilir.

Geri
Yukarı