TTNET üyeliği varken TürkNet'e geçiş yapabilir miyim?

over287

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda Türk Telekom (TTNET) 24 Mbps paketi kullanıcısıyım. Yakın zamanda TürkNet 100 Mbps paketine geçmek istiyorum. Elimde halihazırda Tilgin HG2331 var. İlk sorum TTNET üyeliğim varken TürkNet bağlattırabilir miyim? Eğer ki bağlattırırsam modem arayüzünde iki servis sağlayıcısı arasında nasıl geçiş yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözleşmen yoksa geçebilirsin sözleşmen varsa cayma bedelini öder yine gecersin. ve ttnet acımıyor. Mart ayınca pandemi döneminde eve internet bağlattım. faturam 63 lira geliyor. Gecen hafta kapattırayım dedim telefondaki internet yeterli oluyordu evde. 1300 tl cayma bedeli cıkardılar bende iptal ettirmekten vazgeçtim.

GPON kullanıyorsunuz galiba.

Taahhüt bitmeden 1 hafta önce taşıma işlemini başlatın ve taahhüttün bittiği gün geçiş yapılmasını söyleyin.

Bu sayede kurulum ücreti ödemezsiniz, gün içinde kesinti ile internet kullanımına devam edersiniz hem de TT aboneliğiniz son bulur.

Taşıma yapıldığı zaman GPON'da modemi idae etmeye gerek olmuyor. Tabii şartlar değişmediyse.

Taahhüt bitmeden de TürkNet'e geçiş yapabilirsiniz ama cayma bedeli ödersiniz bu durumda. Taahhüdünüzün bitmesine az kaldıysa bekleyip geçiniz.
Modem içinse size yeni abonelik işlemleri başlatıldığında yeni şifre ve kullanıcı adı veriliyor. Modeminiz mevcut bağlantıyı desteklediği sürece bu iki parametreyi modem üstünden kolayca değiştirebilirsiniz yani sorun olmaz. Modeminizin kurulum rehberi var internette.

Taahhütün bittiği zaman geçiş yapabilirsin.
Benim merak ettiğim işin taahhüt kısmı değil de arayüzde türknetin vereceği kullanıcı adı ve şifreyi nereye gireceğim.
Sözleşmen yoksa geçebilirsin sözleşmen varsa cayma bedelini öder yine gecersin. ve ttnet acımıyor. Mart ayınca pandemi döneminde eve internet bağlattım. faturam 63 lira geliyor. Gecen hafta kapattırayım dedim telefondaki internet yeterli oluyordu evde. 1300 tl cayma bedeli cıkardılar bende iptal ettirmekten vazgeçtim.
Daha taahhüt başlayalı 2 ay olmadı. 2 yıllık taahhüt var ama Tüketici Kanunu 52. madde 4. fıkraya göre 1 yıldan uzun taahhütlerde cayma bedeli ödememize gerek yokmuş bununla iptal ettirmeye çalışacağım.
GPON kullanıyorsunuz galiba.

Taahhüt bitmeden 1 hafta önce taşıma işlemini başlatın ve taahhüttün bittiği gün geçiş yapılmasını söyleyin.

Bu sayede kurulum ücreti ödemezsiniz, gün içinde kesinti ile internet kullanımına devam edersiniz hem de TT aboneliğiniz son bulur.

Taşıma yapıldığı zaman GPON'da modemi idae etmeye gerek olmuyor. Tabii şartlar değişmediyse.
Gpon nedir bilmiyorum maalesef. Ben taşıma değil direkt Ttnet'ten Türknet'e geçmek istiyorum

Taşıma olduğu zaman TurkNet'e geçmiş oluyorsunuz zaten.
Pardon ben yanlış anlamışım
Taahhüt bitmeden de TürkNet'e geçiş yapabilirsiniz ama cayma bedeli ödersiniz bu durumda. Taahhüdünüzün bitmesine az kaldıysa bekleyip geçiniz.
Modem içinse size yeni abonelik işlemleri başlatıldığında yeni şifre ve kullanıcı adı veriliyor. Modeminiz mevcut bağlantıyı desteklediği sürece bu iki parametreyi modem üstünden kolayca değiştirebilirsiniz yani sorun olmaz. Modeminizin kurulum rehberi var internette.
Sorun da orada. Arayüzde kullanıcı adı ve şifreyi yazacağım kısım yok
Pardon ben yanlış anlamışım

Sorun da orada. Arayüzde kullanıcı adı ve şifreyi yazacağım kısım yok
kullanıcı adı: "root" şifre: "fTTh_b2013" şeklinde giriş yapınca tüm ayarlara erişebileceğimi öğrendim. Herkese teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı