TTNET Verimlilik Sorunu

İlkay Ş.

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize iyi günler demek istiyorum. Yaklaşık olarak 8-10 günden beri kendi evimde kullanmış olduğum internetle ilgili sıkıntılarım mevcuttu. Bende bunun adil kullanım kotasından dolayı olabiliceğini düşünmüştüm. Ta ki bugün yaptığım denemelerden sonra. Öncelikle Speedtest sitesi üzerinden hız testi gerçekleştirdim, hiç bir düşüşle karşılaşmadım. Kullanmış olduğum KİS 2015 ücretli versiyonun bütün korumalarını devre dışı bıraktım. Ama halen sayfalarım geç açılmama sıkıntılarım ve videoların ilerlememe sorunlarım devam ediyordu. Bende acaba bilgisayarımda bir problem mi var onu anlamak adına telefonumun interneti üzerinden Turkcell 3G ile bağlandım. Ve sorunun internetimden dolayı olduğuna kesin kanaat getirdim. Dns Jumper adlı Dns çek problemini çalıştırdığımda ise bi şok ile karşılaştım. Ücretsiz olarak kullanıma açık olan Dns sunucularının hiç birine erişim gerçekleştiremiyordum. Bende Cmd üzerinden kendim ping atmaya çalıştım ve sonuç gene aynıydı! Burda haksız gerçekleştirilen bir işlem olduğunu düşünüyorum. Sizce bunun hakkında ne gibi işlemler gerçekleştirebilirim?

4795372314.png
Untitled.png

Hocam bu teknik ile alakalı bir sorun. TTNET'i arayıp sorunu izah edin. Halledecekler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı