Tüketici hakem heyeti başvurusu

• Konuyu başlatan CSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

CSS

Hectopat
Arkadaşlar tüketici hakem heyetine daha önce hiç başvurmadım ve bilgim yok. Daha önceden başvurmuş olanlar yardım edebilir mi? Uyuşmazlık tutarına ne yazmalıyım?

Hocam konuyu açmanız lazım biraz, hangi konuda, hangi kategoride veya üründe uyuşmazlık tutarı yazacağız?
Genelde ödediğiniz fiyat tutarı yazılır oraya.

Hocam konuyu açmanız lazım biraz, hangi konuda, hangi kategoride veya üründe uyuşmazlık tutarı yazacağız?
Genelde ödediğiniz fiyat tutarı yazılır oraya.

Adeks firmasından 1 yıl önce 479TL tutarında Razer DeathAdder V2 mouse almıştım. Bozuldu tamire yolladım ve bana teknik servisin tamir edemediğini, ellerinde ürünün yenisinin olmadığı için yollayamadıklarını, para iadesi yapacaklarını söylediler. Bende para iadesi istemiyorum çünkü alacağım miktarla şu an aynı segment bir mouse almam imkansız.

Ürünün yenisi ile değiştirilmesini talep ederseniz başvurunuzda, parası gelmez, sıfırı gelmiş olur. Firmaya bu şekilde iletin Siz'e para iadenizi yapacağız ürünün sıfırını vereceğiz derler ise haklarınızdan bahsedin, karşı çıkma durumları olursa servis fişleri, fatura ve ürün ile tüketici haklarına gidip, ürünün sıfırını hatta aynı üründen ellerinde yoksa üst modelini istediğinizi söyleyin çünkü bu sizin seçimlilik hakkınız, firamın kuralı geçerli olmaz bu durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı