Tüketici hakem heyeti başvurusu

abrn

Femtopat
1.5 yıllık Monster cihazım son 1 yılda 4-5 defa servise gitti ve hala cihazda sorun vardı. Ben de garantisinin bitimine daha 6-7 ay varken tüketici hakem heyetine başvuru yaptım. Sizce ne zaman sonuçlanır ve aranızda daha önce başvuran var mı? (başvurumu dün yaptım, iade ya da değişim talep ettim) Genel olarak fikrinizi almak istiyorum. :)

Ortalama olarak 3-6 ay gibi sürede karar açıklanıyor. Yoğunluğa göre değişiyor süre.

TÜBİS genelde kullanıcı lehine karar alır ama cihazının arızasına göre işler değişebilir. Ayrıntılı bilgi verin yardımcı olalım. Monster sağlam savunma yapabilecek bir firmadır. Sonuç en az 5 ay sonra sonuçlanır.

PC'nin sorunu neydi ?
TÜBİS genelde kullanıcı lehine karar alır ama cihazının arızasına göre işler değişebilir. Ayrıntılı bilgi verin yardımcı olalım. Monster sağlam savunma yapabilecek bir firmadır. Sonuç en az 5 ay sonra sonuçlanır.
Masaüstünde bütün simgeler donuyordu. Anca pc yi aç kapa yapmak gerekiyordu. Tüketici Hakem Heyetine başvurumun sabahında pc yi açar açmaz direkt kapandı. Olay görüntüleyicisinin ss leri filan da duruyor (eskiler de dahil) hepsini dosya yapıp gönderdim. Cihazda anakart ve RAM değişti sorun hala devam ediyor. OCCT ile teste soktum CPU da ve power kısmında arıza olduğu gözüküyor. Onu da ss aldım ve dosyaya ekledim. Servise gittiğini belgelemek için bütün servis dönüşlerini de ekledim. 12 tane fotoğraf gönderdim. Durum bundan ibarettir. Bu arada son arayışımda bana sorun neydi diye dönüş sağlandı. Ben de sorunu söyledim ve hakkımı aramak için başvurumu yaptığımı söyledim. Hatta şunu da ekliyeyim cihazımın durumuyla son 2 servisinde yetkili bir isim ilgilendi ve kayıtlarda özel olarak ilgileniyor yazıyordu. Ne kadar özel tartışılır. Bir işe yaramadı sonuç olarak.

Selamlar, THH süreci genelde tam 6 ayda anca sonuçlanıyor. Bu kadar uzun sürmesini bir türlü anlamıyorum ama maalesef böyle. Monster ile bir anlaşmaya varmaya çalışsanız sizin için daha iyi olur çünkü süreç gerçekten uzun sürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı