Connectgame tüketici hakem heyeti başvurusu

pucaso6578

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben iki hafta önce connectgame üzerinden bir mouse almıştım fakat tekerleği gevşek olduğu için değiştirmek istedim. Bunu firmaya iletince bu sorunun değişim sebebi olmayacağını söylediler. Ben de 14 günlük yasal hakkımı kullanarak iade etmek istedim. İade talebimi ilettikten sonra firma kesinlikle maillerime dönüş yapmamaya başladı. 14 günlük sürem de doldu. Ben şimdi tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum talep türü olarak ne seçmeliyim? Şu anda farem yok eğer malın yenisi ile değiştirilmesini ya da iadesini seçersem süreç sonuçlanana kadar fareyi kullanmamalı mıyım? Eğer iade seçersem malın aldığım fiyatını mı süreç sonuçlandığındaki fiyatını mı iade ederler fare hoşuma gitti kullanmak istiyorum çünkü. Eğer iade kabul etselerdi iade edip yenisini alacaktım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 38
Fiyat iadesi secersen aldigin fiyat iade edilir, asla surec sonundaki fiyat iade edilmez. Fareden memnunsaniz rahatsiz eden tek sey tekerlek ise malin yenisiyle degisimini talep edebilirsiniz.

Merhaba. Ben iki hafta önce connectgame üzerinden bir mouse almıştım fakat tekerleği gevşek olduğu için değiştirmek istedim. Bunu firmaya iletince bu sorunun değişim sebebi olmayacağını söylediler. Ben de 14 günlük yasal hakkımı kullanarak iade etmek istedim. İade talebimi ilettikten sonra firma kesinlikle maillerime dönüş yapmamaya başladı. 14 günlük sürem de doldu. Ben şimdi tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum talep türü olarak ne seçmeliyim? Şu anda farem yok eğer malın yenisi ile değiştirilmesini ya da iadesini seçersem süreç sonuçlanana kadar fareyi kullanmamalı mıyım? Eğer iade seçersem malın aldığım fiyatını mı süreç sonuçlandığındaki fiyatını mı iade ederler fare hoşuma gitti kullanmak istiyorum çünkü. Eğer iade kabul etselerdi iade edip yenisini alacaktım.

Siz karşı tarafa 14 gün içinde iade etmek istediğinizi beyan ettiyseniz karşı tarafın geri dönüş yapmaması bu süreyi aşmanızda bir sorun değildir. Bu süreçte ürünü kullanmamanız gerekiyor çünkü sonucun çıkması aylar sürüyor. İade seçerseniz alırken ne kadar ödediyseniz size o tutar iade edilir. İade kararı çıktıktan sonra fiyatının artması veya düşmesi size gelecek parayı etkilemez.

Heyete başvurun. İade seçerseniz aylar sonra karar çıkar. O sırada fiyat 5'e katlar. Size çerez parası kalır. Devlet satıcıları koruyor. Tüketiciler mağdur ediliyor.

Değişim isteyin. O sırada ürünü kullanmaya devam edin. Babanızın malı gibi. Karar çıkınca mecbur değiştircekler. Siz zaten onlara mail atmıssınız değişim istediğiniz için. Onlar Anadolu kurnazlığı yapıp cevap vermemişler.
Bende yeni, Corsair PSU değişimi talep ettim. Aylar sonra değişim kararı çıktı. Hem satıcı hem distiributor umursamadı. Mecburen para iadesi aldım. Ama ürünün fiyatı iki katına çıktı. Şimdi aradakı farkı istemek için dava açacağım. Onun hazırlığındayım. Beni orta düzey vatandaş zannettiler gariplerim.

Merhaba, değişim talep edin ve 14 günlük cayma hakkını kullanmak istediğinize, üründe sorun olduğuna dair yazışma kayıtlarınızı da kanıt olarak sunun. Ardından fareyi tepe tepe, canı sıkasıya dek kullanın. Böyle şark kurnazlarına böyle muamele haktır. İleride değişim yapmama ihtimallerine karşın muadil ürünlerin listesini çıkartın ve dilekçenizde bilirkişi tarafından muadil tespiti yapılmasını talep edin. Bunlar sonucunda karar lehinize çıktığında hala değişim yapmıyorlarsa icra dairesinden kıymet takdiri davası açarak güncel fiyatını iade alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı