Tüketici Hakem Heyeti "Karara Bağlandı"

Ürünü kargo şirketine gönderdikten sonra iade yapılıyor, sizce içini açıp bakmakla uğraşırlarmı ?
Bana uğraşmazlar gibi geliyor çünkü kimse işini düzgün yapmadığı için ordan birisi laptopu alıp istediği gibi kullanır gibime geliyor.
Göndermeden önce içinden SSD, HDD, RAM vs almayı düşünüyorum.

@BilgisayarKurdu Bey, bakar mısınız?
Betaplus firmasını arayıp söyledim. Müşteri Temsilcisi şöyle dedi: "Acer ile iletişime geçip, ürünü onlara göndermeniz gerek".Acer ile iletişime geçtim, temsilci şöyle dedi: "Biz satıştan sorumlu olmadığımızdan, iade veya değişim yapma yetkimiz bulunmuyor; aldığınız yerin, teknik servise göndermesi gerekir" dedi.
Tekrar Betaplus, temsilcisini aradım, cevaben: "Biz iade alamayız, garanti belgesinde yazan servise gönderip, iade veya değişimi için rapor almanız gerek" dedikten sonra Penta Yetkili Servisi'ni aradım ve temsilcinin cevabı şu şekilde oldu: "Ad-Soyad, iletişim bilgilerini boş bir kağıda yazıp, ürünü garanti ve fatura belgeri ile kutuya koyup, ....kodunu kullanarak bize kargolayın" dediler.

Bende, "sıfır ürünü neden garantiye vereyim" diye aklımdan geçirdim; video izlerken pixelleşme, takılma, ve oyunda iken pixellerin kırçıl kırçıl gözükmesine daha fazla dayanamadım ve THH'ye başvurdum.

Sizce, başvurmadan önce ürünü göndermeli miydim?
Şikayetvar.com'a da yazdım.

Son düzenleme:
@Hyakutake_GC Bu konudan devam edelim dilersen;

@BilgisayarKurdu
Merhabalar hocam bilginiz dahilinde bir şey sorabilir miyim?
ben bir anlık sinir ile heyete başvurdum olay kısaca şöyle hepsiburada dan ürün aldım hepsijet adlı kendi kargo firması ile ürün sözde adresimi bulamayıp eksik hatalı adres olarak geri dönmüş ve ürüne 200tl zam geldi şu vakitte 2 bin TL oldu kahve makinesi bir anda arttı her neyse kargo firmasının sitesinde 3 kez adrese gelinir telefonla aranır yazıyor hiçbiri tarafıma sağlanamadı diye ben de heyete başvurdum 200tl fazla ödemek istemiyorum bana aynı fiyattan stok açın diye şimdi aklıma takılıp takılıp duruyor umrumda değil artık fakat İzmir de olmama rağmen İstanbul Şişli heyetini seçtim sırf ürünü aldığım yer oraya yakın diye iptal de edemedim heyet karara bağlandı yazmış hiçbir işlem yapmaz isem tebligat gelince lehime veya aleyhime mahkemeye duruşmaya çıkma gibi bir durum Olmaz değil mi bir korku saldı hiçbir şey istemiyorum ama iptal butonu da yok

Selamlar, ben de millenicom'u şikayet etmiştim. 1 yıldan uzun süreli taahhütü iptal edince cezai bedel çıkmaması gerekiyor tüketici haklarına göre, ancak çıkartmışlardı. Şikayet ettim ve şimdi "karara bağlandı" diyor, evime posta ile belge geldikten sonra haklı bulunduysam ne yapmam lazım?

@BilgisayarKurdu Bey, belki beni hatırlarsınız; haziranda rehberinize göz attıktan sonra heyet başvurumu yapıp beklemeye koyulmuştum. 7-8 ay gibi bir süreç içerisinde (2-3 gün önce) firmadan paramı aldım. Sonuç lehime çıktığından çağrı yaparak ürünü göndermemi istemeleri üzerine iadeyi yaptılar.

Özetle: Karara bağlanması Max. 6 ay deniyor, 6. ayın sonunda veya 7. ayın başında gündeme alınması üzerine bilirkişi atandı ve samimi bir diyalogdan sonra belirttiğim sıkıntılar doğrultusunda raporunu (doğru söylediğimi veya haklı olduğumu anlamış olacak ki) 1-3 gün içerisinde hazırlayıp heyete gönderdikten sonra 1 ayın sonunda karar lehime sonuçlandı...

Firmadan (Malum firma, profilimden bulursunuz) hakkımı alan tek kişi olduğumu düşünüyorum...Kısaca hakkınızı arayın, karar belgesini okuyunca samimi bir sevince bürünüveriyorsunuz.

Selamlar, ben de millenicom'u şikayet etmiştim. 1 yıldan uzun süreli taahhütü iptal edince cezai bedel çıkmaması gerekiyor tüketici haklarına göre, ancak çıkartmışlardı. Şikayet ettim ve şimdi "karara bağlandı" diyor, evime posta ile belge geldikten sonra haklı bulunduysam ne yapmam lazım?
İlk mesajınızda kurallara dikkat ettiğiniz için teşekkür etmek ile başlayayım :) Bu tip bedel iadesi beklemek yerine ceza iptali gibi durumlarda karar açıklanınca karşı tarafa da bilgi aktarılır. Ancak siz ilgili firmanın destek mail'ine kararı açıklayan bir mail tekrar atabilirsiniz. Karar lehinize açıklandıktan sonra taahhüt iptali noktasında sorun çıkarmazlar, çıkarsalar bile geçerliliği olmayacaktır. Sizin için artık herhangi bir problem teşkil etmeyecektir.

Tek tavsiyem kararı, evde varsa bir tarayıcı ile dijital formata çevirmeniz ve fotoğraf arşivlerinizin arasında yerleştirmeniz. Yapacağınız farklı bir şey yok.
@BilgisayarKurdu Bey, belki beni hatırlarsınız; haziranda rehberinize göz attıktan sonra heyet başvurumu yapıp beklemeye koyulmuştum. 7-8 ay gibi bir süreç içerisinde (2-3 gün önce) firmadan paramı aldım. Sonuç lehime çıktığından çağrı yaparak ürünü göndermemi istemeleri üzerine iadeyi yaptılar.

Özetle: Karara bağlanması Max. 6 ay deniyor, 6. ayın sonunda veya 7. ayın başında gündeme alınması üzerine bilirkişi atandı ve samimi bir diyalogdan sonra belirttiğim sıkıntılar doğrultusunda raporunu (doğru söylediğimi veya haklı olduğumu anlamış olacak ki) 1-3 gün içerisinde hazırlayıp heyete gönderdikten sonra 1 ayın sonunda karar lehime sonuçlandı...

Firmadan (Malum firma, profilimden bulursunuz) hakkımı alan tek kişi olduğumu düşünüyorum...Kısaca hakkınızı arayın, karar belgesini okuyunca samimi bir sevince bürünüveriyorsunuz.
Yardım alıp süreç olumlu sonuçlandıktan sonra tekrar yazmaya - bilgi vermeye tenezzül etmeme davranışında bulunmamışsınız teşekkür ederim :) Olumlu sonuçları paylaşmak da en az başvuruyu yapmak kadar önemli. Tekrar teşekkür ederim bilgi paylaştığın için.

Geri
Yukarı