Tüketici hakem heyeti kararı nasıl uygulanır?

Eminönü'de bir GSM firmasından bir cep telefonu almıştım. Sorun olduğu halde ilgilenmedikleri için.
Hakem heyetine başvurdum. Karar geldi aleyhime sonuçlandı, şimdi ne yapmam gerek? 15 gün bekleyip mı gideyim değişim istemeye yoksa hemen gideyim mi kararla?
Heyet kararı kağıdı onlara mı verilecek sadece gösterilecek mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1 Mayıs'ta tüketici hakem heyetlerine başvurdum. Karara bağladılar fakat karar hâlâ tarafıma ulaşmadı. Aleyhimize olan kararlarda ne yapmamız gerekiyor, haklı olduğumuz hâlde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1 Mayıs'ta tüketici hakem heyetlerine başvurdum. Karara bağladılar fakat karar hâlâ tarafıma ulaşmadı. Aleyhimize olan kararlarda ne yapmamız gerekiyor, haklı olduğumuz hâlde?
Karar PTT tarafından taraflara iadeli taahhütlü olarak gönderiliyor, geldiğinde adresinizde bulamamış olabilirler.
Kararın tebliğinden itibaren 15 gün içinde tüketici mahkemesine, bulunmayan yerlerde asliye hukuk mahkemesine başvurarak karara itiraz edebilirsiniz. Tüketici hakem heyetine karar verdikten sonra itiraz için başvuramıyorsunuz. Bu itirazı haklı olduğunuzdan eminseniz yapmanızı öneririm.
15 gün bekleyip mı gideyim değişim istemeye yoksa hemen gideyim mi kararla?
Karar lehinize çıktıysa beklemeyin.

Karar PTT tarafından taraflara iadeli taahhütlü olarak gönderiliyor, geldiğinde adresinizde bulamamış olabilirler.
Kararın tebliğinden itibaren 15 gün içinde tüketici mahkemesine, bulunmayan yerlerde asliye hukuk mahkemesine başvurarak karara itiraz edebilirsiniz. Tüketici hakem heyetine karar verdikten sonra itiraz için başvuramıyorsunuz. Bu itirazı haklı olduğunuzdan eminseniz yapmanızı öneririm.

Bütün gün evdeyim kararı bekliyorum kararı bilmediğimden dolayı itiraza gitmem de saçma olmaz mı acaba?

Bütün gün evdeyim kararı bekliyorum kararı bilmediğimden dolayı itiraza gitmem de saçma olmaz mı acaba?
Hocam yanlış yazım için kusura bakmayın karar benden yana çıktı kazandım. Hemen mı gideyim tanzim etmeye ücreti yoksa 15 gün sonra mı? @BilgisayarKurdu hocam ücreti veya değişim firmadan yapıyoruz dimi? Konuya bir göz atar mısın?

Karsi tarafin da itiraz hakki var bir ust mahkemede. 15 gun beklemen gerekiyor normalde. Ancak beklemezsen de sorun teskil etmez, itiraz etmezler, ederlerse de beklememis olman bir probleme sebep olmaz.

Geri
Yukarı