Tüketici Hakem Heyeti Kararına Karşı Taraf İtiraz Etti

Bilirkişi taraflarla iletişime mi geçiyor?
Bilirkişi benim amazonla olan yazışmamı ve dosyadaki diğer belgelerle beraber banka hesap hareketlerini incelediği ve para iadesi göremediği için beni haklı bulmuş.

Ürünü verdiğinize dair elinizde bilgi belge varsa mahkemeye de gitse sonuç değişmeyecektir.
Ürünü yola çıkmadan iptal ettim elime geçmedi hiç.

Amazon para iadesini yaptık diyorsa orada bir hata olduğunu düşünmüyorum artık. Hani unutma ya da bilerek yapmama gibi olmaz, küçük esnaf değil bunlar. Senin para provizyona takıldı ve aylardır orada.

Bu işin altından %90 Iyzico çıkacak diyorum, incelerlerse görecekler paranın aylardır provizyonda olduğunu ve manuel konfirmasyon vermeleri gerektiğini. Normalde bu işler otomatik olur ama binde bir ihtimal kalıyor öyle.

Geçmesi gerekmez mi? Çünkü paranın nerede olduğunu bilecek 3 tane firma var şu durumda. Amazon, banka ve Iyzico.

Sokaktaki adam da "he para geçmemiş, Amazon yolla bunun parayı" der ne bileyim.
Amazon müşteri hizmetleri para iadesinin kesinlikle yapıldığını belirtip iade numarası veriyor ancak banka bu numaranın hiç bir anlamı olmadığını söyliyor.

Bilirkişi benim amazonla olan yazışmamı ve dosyadaki diğer belgelerle beraber banka hesap hareketlerini incelediği ve para iadesi göremediği için beni haklı bulmuş.

Tahminim amazonun ile aracı firmanın bi sorunu size yansımış. Problem olacağını düşünmüyorum bu zamana kadar mağdur olman dışında.

Amazon para iadesini yaptık diyorsa orada bir hata olduğunu düşünmüyorum artık. Hani unutma ya da bilerek yapmama gibi olmaz, küçük esnaf değil bunlar. Senin para provizyona takıldı ve aylardır orada.

Bu işin altından %90 Iyzico çıkacak diyorum, incelerlerse görecekler paranın aylardır provizyonda olduğunu ve manuel konfirmasyon vermeleri gerektiğini. Normalde bu işler otomatik olur ama binde bir ihtimal kalıyor öyle.
Peki banka müdürünün bahsettiği aracı banka iyzico mu oluyor bu durumda, eğer öyleyse şimdiye dek paramın yatmış olması gerekirdi.

Peki banka müdürünün bahsettiği aracı banka iyzico mu oluyor bu durumda, eğer öyleyse şimdiye dek paramın yatmış olması gerekirdi.

Evet. Yalnız ne banka ne de Amazon doğrudan Iyzico ile iletişime geçmediyse haberleri olmayabilir durumdan. Sen bu olayı Şikayetvar.com'da Iyzico bölümüne detaylı şekilde yaz seninle iletişime geçeceklerdir.

Amazon müşteri hizmetleri para iadesinin kesinlikle yapıldığını belirtip iade numarası veriyor ancak banka bu numaranın hiçbir anlamı olmadığını söylüyorlar.

İşin altında başka firmalar var belli ki :) bankanızda olabilir işin içinde Amazon iade numaraları port numaraları çok önemli bilgilerdir. Bu bilgileri bankanıza söylediğinizde kesinlikle provizyon beklemeden iadesi sağlanır. Bankanız bu durumda biraz sallamış size.

Dediğinizi yapacağım eğer öyleyse mahkemeyi kaybetmem mümkün görünüyor, boşu boşuna karşı tarafın avukat ücretini ödeyeceğim.

Geri
Yukarı