Tüketici hakem heyeti şikayetçi kısmı

Papillon10

Hectopat
Arkadaşlar ben PlayStation 4'ümü yetkili servis aracılığıyla garantiye yolladım. Ürünü de Teknosa'dan satın almıştım. 2 ay geçtiği için yenisi ile değişimini talep ettim. Fakat şikayetçi olduğum taraf Teknosa olarak gözüküyor ama ben Teknosa üzerinden garantiye yollamadım, sadece satın aldığım yer orasıydı. Tüketici hakem heyetinde bulunan görevli satın aldığınız yeri şikayetçi kısmını yazmanız gerekir dedi yine de. Acaba bu işlem doğru mu? Ben ilk Sony Eurasia'yı yazdım o olmaz Teknosa'yı yazman gerekir dedi.

Not: Sony Eurasia garantili cihazım.

Siz doğru olanı yapmışınız ayrıca eğer 2 ay geçtiyse direk para iadesini alın derim tabi aynı ürünün sıfır fiyatını daha ucuza alabilirseniz. zaten 2 ay geçtiği için otomatik olarak haklı durumdasınız. İade veya değişim için tecnosa ile görüşme sağlayın ürün garanti süre belgesinin bir fotokopi nüshasını götürün hallederler

Siz doğru olanı yapmışınız ayrıca eğer 2 ay geçtiyse direk para iadesini alın derim tabii aynı ürünün sıfır fiyatını daha ucuza alabilirseniz. Zaten 2 ay geçtiği için otomatik olarak haklı durumdasınız. İade veya değişim için tecnosa ile görüşme sağlayın ürün garanti süre belgesinin bir fotokopi nüshasını götürün hallederler.

Hocam e-posta ile ulaştırdım gerekli tüm bilgi, dosya vb. şeyleri. Dönüş olmazsa genel müdürlük ile görüşeceğim. Eğer ki süreç çok uzarsa yetkili servis aracılığıyla ücret iadesi isteyeceğim. Fakat fiyatlar 1400 TL kadar arttı cihazların. Ben 2299'a aldım şu an 3700.o yüzden yenisi ile değişim istedim hayırlısı bakalım.

Hocam e-posta ile ulaştırdım gerekli tüm bilgi, dosya vb. şeyleri. Dönüş olmazsa genel müdürlük ile görüşeceğim. Eğer ki süreç çok uzarsa yetkili servis aracılığıyla ücret iadesi isteyeceğim. Fakat fiyatlar 1400 TL kadar arttı cihazların. Ben 2299'a aldım şu an 3700.o yüzden yenisi ile değişim istedim hayırlısı bakalım.
[/QSöz

Fiyat arttıysa dediğiniz gibi değişim talep edin Bu arada ( tecnosaya yazmalıydın satıcı konumunda olduğundan dolayı) demiş ama tüm bilgiler tecnosadan alındığı için mail yolu ile teknik servis adım adım iletiyor

Fiyat arttıysa dediğiniz gibi değişim talep edin bu arada ( tecnosaya yazmalıydın satıcı konumunda olduğundan dolayı) demiş ama tüm bilgiler tecnosadan alındığı için mail yolu ile teknik servis adım adım iletiyor.

Şöyle düşün atıyorum X bir mağazadan bir gömlek aldın eve geldin defolu olduğunu gördün mağazayamı götürürsün yoksa üretimi yapılan yere mi? Teknik servis adım adım belirtene kadar süreç çok uzayabiliyor bizzat yaşayan arkadaşım var. Tüketici hakem heyeti yasa gereği satıcıyla irtibata geçer üreticiyle değil. Amaç tartışmak değil bilgi vermek.

Siz doğru olanı yapmışınız ayrıca eğer 2 ay geçtiyse direk para iadesini alın derim tabi aynı ürünün sıfır fiyatını daha ucuza alabilirseniz. zaten 2 ay geçtiği için otomatik olarak haklı durumdasınız. İade veya değişim için tecnosa ile görüşme sağlayın ürün garanti süre belgesinin bir fotokopi nüshasını götürün hallederler
Aman para iadesi falan istemeyin. 2 ay önceki fiyatla şuanki fiyat arasında 1000TL fark var. Para iadesi alırsan aldığın paraya yeni PS alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı