Tüketici hakem heyeti uyuşmazlık bedelini yanlış yazdım

Nyoibo

Kilopat
Daha fazla  
Tüketici hakem heyetine başvurdum ve karar benim lehime verildi ancak uyuşmazlık bedelini 1TL girdiğim için değişim ya da iade yapamayacaklarını söylediler bu 1TL kısmını nasıl düzelttirebilirim?

Ürünün fiyatı geçtiğimiz aylarda çok fazla arttı.

Yeniden başvuru yapın.

Ürünün fiyatı geçtiğimiz aylarda çok fazla arttı ürünün değişiminin kararı çıkmasına rağmen uyuşmazlık bedelinin yanlış girilmesinden dolayı iade almamaları normal mi? Ürünü aldığımız fiyatı girdiğimde bu sefer büyük ihtimalle yazdığımız tutara eş değer bir ayakkabıyla değişim yapacaklar ama ben ayakkabının değerinde bir ayakkabı değişimi yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

İade kararı çıksaydı fatura tutarına göre iade gerçekleşecekti, 1 TL değil. Ki zaten kararda ürün değişimi çıkmış, uyuşmazlık bedeliyle işiniz ne?

Değişim kararı verildiyse aynı özelliklerde sizin de kabul ettiğiniz sıfır ürün verecekler, eğer karara rağmen değişim yapmazlarsa ilamlı icra işlemlerini başlatacaksınız. İcra memurları aynı veya benzer sıfır kutulu ürünü satıcıdan alıp size teslim ederler. Satıcı kafasına göre iade işlemi yapamaz.

Geri
Yukarı