Tüketici hakem heyetine başvuru nasıl yapılır?

Savunmayı 1 ay içerisinde göndermesi gerekmiyor mu?
1629022479222.png

Gerekiyor ama gördüğün gibi 1 buçuk ay sonra yollamışlar.

Eki Görüntüle 1138625
Gerekiyor ama gördüğün gibi 1 buçuk ay sonra yollamışlar.

Bakalım ne olacak göreceğiz. Bulunduğum ilçede pek şikayet yok sanırım 1 günde savunması istendi aşamasına geldi, buna da şükür.
Teknik servis arıza tespitine hard diskin arızasının ne olduğunu yazmak zorunda mı? Servise sorduğumda arızalı, bad sector deyip geçiştiriyorlar. Arızayı öğrenmek benim hakkım değil mi?

Son düzenleme:
@Teon53 siz istanbulda hangi thh ye başvurdunuz? Ve ne kadar sürdü?
İl THH'ye başvurdum. Yanlış hatırlamıyorsam başvuru tarihim 2013 olması lazım. Başvuru tarihinden en son paramı geri alana kadar da net 8 ay sürmüştü. Şu anda da bir başvurum var. Bakalım ne olacak. İnternet ortamına taşıdıklarından beri süreç hızlı ilerliyor.

İl THH'ye başvurdum. Yanlış hatırlamıyorsam başvuru tarihim 2013 olması lazım. Başvuru tarihinden en son paramı geri alana kadar da net 8 ay sürmüştü. Şu anda da bir başvurum var. Bakalım ne olacak. İnternet ortamına taşıdıklarından beri süreç hızlı ilerliyor.
Kağıthanedeki thh mi oluyor il dediğiniz

28 gündür savunması istendi aşamasında. Savunmalarını göndermelerini bekliyorum, firmalar hep süreyi sonlarına kadar kullanıyor maalesef. Erken gönderseler tüketici daha az mağdur olacak ama işlerine gelmiyor tabii.
Dün bilirkişi görüşü istendi ve bugün bilirkişi cihazı inceleyip beni haklı buldu hard disk değişim olarak not aldı bundan sonrasında ne yapmam lazım yardımcı olabilecek var mı? Normalde talep olarak ürün değişimi seçmiştim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı