Tüketici hakem heyetine ölü piksel için başvururken teknik servis şart mı?

tharo

Femtopat
Daha fazla  
Aldığım tablette 1 adet ölü pixel var, sadece beyaz bir ekranda dikkatli bakınca görünüyor. Teknik servisle değişim iade vb. uğraşmak istemiyorum, ayıp oranında bedel indirimi için teknik servise göndermeden tüketici hakem heyetine başvurabilir miyim? (video kanıtı ile, ürünü alalı 1 hafta oluyor.)

Hakkınızı talep etmezseniz, satıcı THH savunmasında "tüketici benden iade talep etmedi" derse red yersiniz. Tüketici olarak hakkınız olduğu gibi yapmanız gerekenler de vardır hocam.

Kanun size bir hak vermiş ama siz "uğraşmak istemediğiniz" için devlet kurumunu meşgul ediyorsunuz.

Ürünü alalı 7 gün olduysa cayma hakkınızı kullanın, satıcı reddederse oradan THH'ye başvurun. (Ürünü online olarak satın aldıysanız)

Video, fotoğraf ile kanıt sunarsanız sorun olmaz. Bilirkişi sizdeki ürünü incelemeye çağıracaktır zaten.

2010 dan önce ayıp ve kusur sayılmıyor(muş).
2010 dan sonra sayılıyor(muş).
Video oldukça faydalı geldi bana.
İzleyin. Beğenmeyi de unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video, fotoğraf ile kanıt sunarsanız sorun olmaz. Bilirkişi sizdeki ürünü incelemeye çağıracaktır zaten.

2010'dan önce ayıp ve kusur sayılmıyor(muş).
2010'dan sonra sayılıyor(muş).
Video oldukça faydalı geldi bana.
İzleyin. Beğenmeyi de unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocalarım haklısınız ama bir konuyu kaçırıyorsunuz.

Evet ürün ayıplı ve kanunda ayıplı ürün için iade hakkı tanınmış. Fakat aynı kanun tüketiciye de ürünün ayıplı olduğunu satıcıya yazılı olarak bildirip hakkını talep etme zorunluluğu getirmiş.

Ortada bir hak var bunda bende size katılıyorum ama bunun çözümü direkt THH'ye başvurmak değil. Üstelik konu sahibi arkadaş uğraşmak istemediği için THH'ye giderse ve reddedilirse, bütün sürecin masrafı bizim vergilerimizden ödenecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı