Tüketici Mahkemesine Nasıl Başvurulur?

BnsnEge

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Daha önce Lenovo Ideapad Gaming 3'te sıkışmış piksel sorunu yaşadığımı ve bunun garantiye girmediğini anlatmıştım. Lenovo ile ilgili başvuruda bulunmak istiyorum fakat uyuşmazlık bedeli sınırlarına uymadığı için hakem heyetlerine başvurmayacağım galiba. Tüketici mahkemelerine nasıl başvurulur? Bilgisi olan birileri yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Selamlar. Daha önce Lenovo Ideapad Gaming 3'te sıkışmış piksel sorunu yaşadığımı ve bunun garantiye girmediğini anlatmıştım. Lenovo ile ilgili başvuruda bulunmak istiyorum fakat uyuşmazlık bedeli sınırlarına uymadığı için hakem heyetlerine başvurmayacağım galiba. Tüketici mahkemelerine nasıl başvurulur? Bilgisi olan birileri yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
E devlet üzerinden başvuru yapılıyor.

Hakem heyetlerine değil, mahkemelere demek istedim. Hakem heyetine fiyat sebebiyle başvuramıyorum. Yasal sınırı geçiyor. Tüketici mahkemesine başvurmam lazım. TÜBİS'i biliyorum da mahkeme oluyor mu onu bilmiyorum oradan.

Arkadaşlar THH ile alakalı bir durum değil 15k fiyatın üzerinde bir meblağ var diyor arkadaş.

Öncelikle adliyeye gidip Arabuluculuk bölümüne başvurmanız lazım. Mahkeme arabuluculuk şartı yerine getirilmediği durumda davayı yoksayıyor. Eğer arabulucu aracılığıyla sorun çözülürse (yanlış bilmiyorsam) hem satıcı, hem sen toplam 390TL ödüyorsunuz. Uzlaşamazsanız maddi bir yük altına girmeden dava açabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı