Çözüldü Tüm ayarlarda aynı FPS'i alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

batufener94

Decapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Her türlü FXAA, MSAA, ne varsa açsam da kapasam da yine aynı FPS. Ayarları biraz kısıp daha yüksek akıcı FPS ile oynamak istiyorum ama yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Selamlar
Sorunun Windows 10 olabilir.
Windows 10 ilk kurulumda gizlilik ayarları sekmesinde tüm seçenekleri kapatırsan böyle bir saçmalık yapıyor sebebini bilmiyorum ama yüksek olasılık budur. Kurulum esnasında ayarları resmideki konuma getir ve o şekilde test et sistemini. İyi haberlerini bekliyorum :) Ayrıca Discord uygulaması yüklü ise
Edit: Ayarlar->Arayüz->Oyun içi arayüz etkinleştiri kapat ve
Ayarlar->Görünüm->Donanım ivmesi(En altta) bunuda kapat
windows_10_gizlilik.jpg
Böyle bir sorunu ne zaman yaşasam genelde sistemimin o oyun için yetersiz olduğu veyine genelde o oyunun optimizasyonun kötü olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Adam öylesine kötü bir optimizasyon yapıyor ki ayarları Ultra yapsam 15 FPS aliyorum, lowest yapsam 18 FPS aliyorum. Burada FPS sınırlayıcı falan değil mesele, o oyunun optimizasyon kalitesizliği.

Hocam hepinizi mesaj attığınız an gördüm ama cevap veremedim saçma cezalar sağ olsun öncelikle sistemim.

-GTX 750 Ti 2 GB VRAM
-8 GB RAM.
-Intel Core i7 4510U işlemci.
- 1TB harddisk.

Daha detaylı sistem bilgisi için: ROG GR8 | Mini PCs | ASUS Global

Bu sorunu yaşadığım oyunlar Grand theft Auto v ve Valorant ikisinde de aynı durum var ama V-Sync kapalı ve FPS sabit kalmıyor hep 50-70 arası her ayarda işlemci darboğazı olabilir sanırım bilenler yazsın.

Ekran kartından dolayı olabilir. Bende GTX 660 vardı GTA'da bazen drop giriyordu.
Teknik destek isterken sistemi belirtmemek ceza sebebi.

Hocam ek güç seçeneklerinden işlemci güç durumlarını düşürsem darboğazı engelleyebilir miyim?
Tam olarak sistemde dar boğaz olduğu nereden anlaşıldı? Bunu çok basit bir testle belirleyebilirsiniz, MSI Afterburner benzeri programlarla oyun içi göstergelerini açın. İşlemci kullanım oranı ekran kartı kullanım oranından yüksekse sistemde dar boğaz vardır. İdeal olanı %100 ekran kartı kullanımı, işlemci gücünü göre %80'den düşük işlemci kullanımıdır.
Sistemde %100 işlemci kullanımı gibi bir durum yoksa dar boğazda yoktur ve yaptığınız işlemler hiçbir işe yaramaz.

Geri
Yukarı