Tüm derslerden devamsızlıktan kalma

FacKToR007

Kilopat
Öncelikle herkese merhaba,
Şimdi ben Marmara Üniversitesi 1.sınıf öğrencisiyim. Daha bu sene ek tercihler ile kazandım. Gittim kaydımı yaptırdım.
Ama belli bir sebepten dolayı ( tamamen ben mağdur durumdayım ) okulun öğrenci işleri ve destek talep kısmının yüzünden okula 1 ay gidemedim.
Şimdi bir hoca devamsızlık sınırın 4 hafta mı %30 mu ne falan dedi. Bu durumda ben bütün derslerden kalmış oluyorum. Okul eylülün 14'ünde başlamış ben ilk dersime ekimin 13'ünde girdim.
Şimdi ben ilk dönem yani güz döneminin bütün derslerimden kaldıysam ne yapabilirim tam olarak? Fakültemin öğrenci işleri hocaları tek tek konuşup durumu anlatırsın dedi ama daha ilk gördüğüm, dersine ilk gördüğüm hocam devamsızlıktan kaldın dedi.
Şimdi ben bu güz dönemi boyunca hiç bir derse girmemeye devam etsem, 2.dönem de ders seçimi yapmasam, seneye eylül ayında güz döneminde ders seçimi yapıp tekrar başlayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet başlayabilirsin. Okumayınca kaydın silinir olayı kalkalı baya oldu. Bu dönem hiç gitmeyip, ikinci dönem giderek 2. yarıyılın derslerini (üniversitede toplam 8 yarıyıl var) alıp geçebilirsin de. Ocak'tan Haziran'a kadar da yatmak istiyorsan keyfin bilir tabiki. 4 sene inşaat mühendisliği okuyup okulu bırakmış birisi olarak, benim önerim bu dönem de, ikinci dönem de derslerine devam etmen. Aralarında devamsızlıktan kalmadığın, daha doğrusu devamsızlığı o kadar takmayacak hocaların/derslerin olabilir. Ne verirsen kardır, sonraki seneye daha az dersle başlarsın rahat edersin. Kaybını bir kara dönüştürmeye çalış. Okuldan arta kalan sürede yarı-zamanlı bir işe girebilirsin. Hem iş deneyimi olur, hem de bir harçlık çıkarmış olursun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı