Tüm duygularımı kaybettim

Heralde başımdan çok kötü bir olay geçmeli ki benimde biraz kafam dağılsın. Yoksa düşüne düşüne kafayı yemek üzereyim. Belki de tek sorun insan olmaktır

Ne yaparsan kendine yaparsın eğer birşeyler istiyorsan isteklerini gerçekleştirmek için sabredip çok çalışman gerek mümkün olduğunca ileri bak okulunu bitir mesleğin olsun.

Hep Amerikanın oyunları bunlar :D 16 yaşında bu ne düşünce? Kafayı yormayın bu kadar, hayatı değil anı yaşayın.
Ayrıca bilgisayarı telefonu bırak eğlenceli şeyler yapmaya başla. Çok sıkılırsan git bir yerde çalışmaya başla. Bir yerlere borç yapmaya başla sonra onları ailenden değil emeğinle ödemeye çalış o zaman o kadar boş olmazsın.

Teşekkürler arkadaşlar. Peki uğraşacağım bir şeyler tavsiye edermisiniz? Çünkü zamanımda boş gidiyor hayatımda boşa gidicek diye korkuyorum.

O yazıyı başka bir yazıya bakarak yada okuduğun bir yazıyı düşünerek yazmadıysan yazar ol. Duygularını kaybettiysen mantıklı olarak düşünmen ve hareket etmen daha kolay. Bence duygularını değil yaşama amacının olmadığını anlatmışsın. Buna bağlı olarak duygularını anlatmışsın. Ama esas konu yaşama amacı. Belki duygularınız yüzünden hayat amaçsızlaştı .

Tek yaptığım yarınımın gelmesini beklemek, umutlarla değil sadece zamanın akmasını istiyorum. Sahi neden bu hale geldim ben?
İlk paragrafta ana konuyu belirtmişsiniz.

Bana kalırsa LYS-YGS çalışmaya başla, 430 civarı puan alsan, mezun olduğunda iyi bir maaşla başlarsın ve istediklerini yaparsın.
Dini inancın varsa yaşama amaçları dini kitaplarda belirtilmiş ve özgürlükler anlatılmış.
Yaşam bir fırsat ve zevk alabileceğin, yaşama daha da bağlanabileceğin birçok şey var.
Ama bu dünya da para şart ve bunun için iyi bir üniversiteye gitmen şart. 1.5 Yıl ders çalış ve geri kalan yıllarda yaşa.
  • Sevgi.
  • Eş.
  • Çocuk.
  • Dost.
  • Aile.
  • İyi bir yuva.
Çoğu insanın içini ısıtır. Beyninin sesine kulak ver :) Uğraşmak için bir şey arama, amacı vaktini doldurma olan şeyleri değil yani.
Herkesin hedefleri farklıdır. Her şeyi gözden geçirerek mantıklı düşününce hedeflerini ve istediklerini belirleyip onlara ulaşmak için çalışabilirsin. Sen nasıl bir insansın, nelerden hoşlanırsın, nelerden hoşlanmazsın, Playboy mu, aile babası mı senin için daha iyi. Her şeyi mantıklı düşününce doğru sonuca varırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı