Tüm gün ayakta tutabilecek filtre kahve önerisi

157134

Kilopat
Makaleler
3
Bu sıralar fazla uyuyamadığımdan dolayı beni dinç tutabilecek bir filtre kahveye ihtiyacım var. Ne önerirsiniz? İçimi zehir gibi olmasa daha iyi olur ama öncelik dinç tutması. 😀

Bu sıralar fazla uyuyamadığımdan dolayı beni dinç tutabilecek bir filtre kahveye ihtiyacım var. Ne önerirsiniz? İçimi zehir gibi olmasa daha iyi olur ama öncelik dinç tutması. 😀
Hocam sizi ayakta tutan bileşik kahvenin içindeki kafeindir. Kahvelerin çekirdek türleri 2'ye ayrılıyor. Biri Robusta diğeri ise Arabica. Arabica türü çekirdekler en çok yetiştirilen ve lezzetli olan çekirdek türüdür. Ancak fiyatı Robusta'ya göre pahalı ve Robusta'dan daha az kafein içermekte. (yaklaşık 2 kat) Yani bu durumda fazla kafein istiyorsanız Robusta çekirdek oranı fazla kahve alabilirsiniz. Tadı kötü olacaktır benden söylemesi :).

Hocam sizi ayakta tutan bileşik kahvenin içindeki kafeindir. Kahvelerin çekirdek türleri 2'ye ayrılıyor. Biri Robusta diğeri ise Arabica. Arabica türü çekirdekler en çok yetiştirilen ve lezzetli olan çekirdek türüdür. Ancak fiyatı Robusta'ya göre pahalı ve Robusta'dan daha az kafein içermekte. (yaklaşık 2 kat) Yani bu durumda fazla kafein istiyorsanız Robusta çekirdek oranı fazla kahve alabilirsiniz. Tadı kötü olacaktır benden söylemesi :).

Biliyorum o yüzden şu yüksek kafein içeren sporcu kahvelerine bakıyordum da siz direkt detaya girdiniz, o kadar bilgim yok. 😀 Bu sporcu kahveleri vs. işe yarar mı?

Biliyorum o yüzden şu yüksek kafein içeren sporcu kahvelerine bakıyordum da siz direkt detaya girdiniz, o kadar bilgim yok. 😀 bu sporcu kahveleri vs. işe yarar mı?

Direkt kafein supplementler de kullanabilirsiniz, sürekli dinç kalmak için kahve kahve bir zaman sonra bayıyor insanı :)

BİM'de performans'ın filtre kahvesi var kafein olarak fena değil ondan alırsanız gün boyu ayakta kalır mısınız bilmiyorum ama enerji verir baya
Biliyorum o yüzden şu yüksek kafein içeren sporcu kahvelerine bakıyordum da siz direkt detaya girdiniz, o kadar bilgim yok. 😀 Bu sporcu kahveleri vs. işe yarar mı?

İşte hocam sporcu filtre kahvesi diye satılan öğütülmüş kahvelerin Robusta oranı yüksek. Ondan dolayı kafeinleri fazla ancak tatları kötü. Tercih size kalmış. Bu arada en yüksek kafein immersion demleme yani French press ve benzerlerinde var.
Bu site taze kavurup istediğiniz kalınlıkta öğütüyor fiyatları ilginç bir biçimde ucuz. En son kahvemi buradan istettim şu an kargoda yarın gelince yorumlarım. Sadece Robusta da satıyor veya yöresel Arabica'lar da var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı