Tüm Hesaplarım Çalınıyor

Şu anda Kaspersky ile tam tarama yapıyorum, interneti kestim. Telefondan giriyorum. Telefonda da Netflix 1001 hatası verdiği için internetten APK indirmiştim ama kurmadan sildim. Şu anda ne yapacağımı da bilmiyorum. Bilgisayardaki tarama da yüzde 98 de kaldı 850.000 dosya tarandı hala da devam ediyor.
Hocam birazcık bekleyin 1 saat falan kalmıştır.

E o zaman ne olacak, bilgisayarı çöpe mi atacağım?

Temiz kurulumla bile gitmeyen RAT'lar var. Bu videoyu deneyin işe yarayabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum. Video bana ait değil.

Sonucu paylaşın bakalım.
Yapacağım ancak şu anda KVRT tarama yapıyor, yarısına yaklaştı. Onu iptal edeyim mi?

Hocam yukarıdaki yazarlar gereken cevabı vermiş diye varsayarak bu tarz videoların veya içeriklerin atılmasının nedenini para kazanmak olarak açıklayabilirim. Yapar mısınız bilmiyorum ama korsan içerik izlediğiniz zaman reklamlarda genelde oyun hileleri veya mobil uygulama videoları görürsünüz.

Yapmış olduğum virüs taramalarının hepsi temiz çıktı. Ben de internet kapalıyken tüm giriş yaptığım programları sildim. Telefondan şifrelerimi değiştirdim. Mail ile giriş yapılmış cihazları sildim. Elimde format USB'si olmadığı için bilgisayarı sıfırlıyorum. Eğer hala devam ederse de bilgisayarcıya götürüp format attırmayı düşünüyorum. Normalde kendim yapmaya çalışırdım ama bu konular hakkında pek bilgili değilim maalesef. Yardım eden herkese teşekkürler. Ben yine gelip konuyu güncelleyeceğim.

Yapacağım ancak şu anda KVRT tarama yapıyor, yarısına yaklaştı. Onu iptal edeyim mi?

KVRT de aynı tabanı kullandığından Kaspersky bir şey bulamadıysa boşa tarıyorsun ama devam etsin o sırada dediğim soncuu paylaşın sıkıntı olmaz işlevinde.

Kullandığım şifreyi tüm hesaplarda ortak kullanıyordum. Bana nasıl tavsiye verirsiniz? Neler yapabilirim?
Bunu yapmayın. Asla.

Virüs yoksa bile biri bir şekilde şifreni öğrenmiş. Phishing mailine tıklamış da olabilirsin. Eğer hacker şifrene ulaşmak istiyorsa, elbet ulaşmanın yolunu bulabilir. Sonra bu şifreyi tüm hesaplarda deneyecektir.

Bundan sonrası için, her şifren farklı olmalı.
Yardımcı bir video, özellikle dakika 7den sonrası :) :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet VPN indirmiştim.
Şimdi anlaşıldı.

VPN, özellikle ücretsiz olanlar, internette yaptığınız her şeyi takip eder ve depolar ve akabinde en yüksek fiyatı verene satar. Bilinen şu sözü hatırlamak gerekir: Eğer bir ürün ücretsizse, ürün sizsinizdir.

Remote Access Trojan, sisteminizde backdoor yaratır ve her türlü bilgiyi ele geçirip istediği programı kurabilir.
Eğer hala devam ederse de bilgisayarcıya götürüp format attırmayı düşünüyorum. Normalde kendim yapmaya çalışırdım ama bu konular hakkında pek bilgili değilim maalesef.
Bilgisayarcı da windowsu kurup kendi RAT'ini yüklüyormuş. Hoppala yavrum yaz geldi, çarşıya kiraz geldi... 😄😄
Temiz kurulumla bile gitmeyen RAT'lar var.
Hardware'e de mi yapışıyor?
Low level format tool ile diski tamamen silip microsofttan satın alınmış key ile ürünü kurduğum halde hardware'in içindeki elektrik devrelerinde veya memory cache içinde yaşamını sürdürebiliyor mu?

Son düzenleme:
Bilgisayarı sıfırladıktan sonra sıkıntı yok gibiydi, bugün Discord hesabımdan herkese sahte linkler yollamış Steam trade için. Tekrar sıfırlamayı başlattım ancak bir işe yaramayacak herhalde. Bu arkadaşa ne yapabilirim? Ha bu arada arkadaş ayın 7'sinde benim mail hesabımdan doğrulama telefon numarasını kaldırmış. Konumuna baktığımda ise Rusya gözüküyor. Ancak aynı cihaz, benim laptopum, 3 farklı IP adresi şeklinde. 2'si Türkiye biri Rusya. Görseli yüklersem sıkıntı olur mu, IP adresleri gözüküyor da.

İyi günler, arkadaşlar, başıma garip olaylar geliyor. Dün YouTube hesabıma birisi 4 tane video yüklemiş, genelde mobil oyun hilesi tarzında videolar. Email hesabımın şifresi değişmemiş durumda. Şifremi değiştirdim ve 2 adımlı doğrulama etkinleştirdim. Şimdi ise Instagram hesabıma bir gönderi yüklenmiş ve hikaye atılmış. Aynı şekilde bunun da şifresi değiştirilmemiş. Ben yine şifreyi değiştirdim ve gönderileri sildim. Ayrıca haveibeenpwned.com'dan mailimi kontrol ettim, sıkıntı çıkmadı. Bunlar devam edecek sanki. Kullandığım şifreyi tüm hesaplarda ortak kullanıyordum. Bana nasıl tavsiye verirsiniz? Neler yapabilirim?

Modlu Windows'ya da telefonda Custom ROM kullanıyorsanız orijinal yükleyin.

Screenshot_20210612_202220.jpg

Arkadaşın IP adresi böyle gözüküyor, tabii VPN kullanıyorsa bilemem. İnternetten arattırdığımda bunlar çıktı.
Screenshot_20210612_202513.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı