Tüm Türkiye'de Geceden İtibaren İnternet Erişim Sorunları

Tüm Türkiye'de geceden itibaren internet erişim sorunları var. Superonline müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme de bunu onaylar nitelikte. Tüm Türkiye'de erişim sorunu var, internet kırmızı alarmda (red alert veriyor), daha sonra tekrar arayın dedi. Çoğu değişik şehirdeki arkadaşlarımı aradım onlarda da internetin kesildiğini öğrendim. Aralıklarla gelip gidiyor. Modemin bütün ışıkları yanmasına rağmen bu sıkıntı var. Mobil internet de aynı şekilde. İnternet ışığı da sönmüyor yani tuhaf bir olay. Az önce yine yoktu sonra yeniden geldi. Sorun yaşayan arkadaşlar varsa içi rahat olsun yani bildirmek istedim.

@Alc3n21 TurkNet dün gece bakım çalısması yaptı. E-posta gelmiş olmalı.

Bunun dışında TT'ye bir çok ülkeden aynı anda yaklaşık 1Tbps'lik DDoS saldırısı yapıldı. Türkiye ve Almanya saldırıları hala devam ediyor. Önlemi alınsa bile arada bir kesinti olabilir.

Ben önce Google DNS'yi kaldırdım gece yeniden başlattım düzeldi aradan 10 dakika sonra yine gitti bağlantı sabaha doğru geldi. 10-11 gibi yine gitti bir saat önce geri geldi.

Dün akşam 7'den beri falan internetim yok. Ondan mı acaba? Dün aradığımda bunun hakkında bir şey söylemediler. Sadece ekiplerin gelip ilgileneceğini söylediler.

Turkcell Superonline müşteri hizmetlerinden edindiğim bilgi ve sesli yanıt sisteminde duyduğum bilgilendirmeye göre Türkiye geneli bir problem diyorlar. Dün akşam saatlerinden itibaren benim internetim (fiber) %60/65 oranında yavaşladı (indirme hızı).

Kablonet kullanıyorum dün 22:00-02:00 saatleri arası internetimde yavaşlama mevcuttu şuan herhangi bir sorun yok.

Hayda bende arayıp Netspeed'i arayıp saydırdım yine kopuyor gidiyor diye. 2 gün önce gece 3'den sonra koptu, sabah geldi yine gece koptu demek saldırı olmuş saldıranın ... ... diyorum Cerberus kesiyordum. 😄

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı