Akaryakıta Bu Geceden İtibaren Zam Gelecek

Ne zammı, sadece fiyatları değişti. Ayrıca ben çok kazanıyorum, bana falanca yerden para geliyor. Zamlar bana sökmez.

Klasik bir koyun sürüsünün düşüncesi.

Sanki ülkemizde ekonomik kriz yok, sanki her şey dört dörtlük. Elin Suriyelisi her şeyden bedava yararlanıyor, bize gelince aldığımız her şeyin yarısı vergi. Devlet hastanelerinde bile bedava tedavi göremiyoruz, onlar görüyor, üstelik sigortalı olmama rağmen. Bir teknoloji alıyoruz, %50'den fazla vergi ödüyoruz. Onlara ev yapılma projesi bile var.

Yemişim böyle düzeni, yemişim zamları!

Ne zammı canım?

EC559sxWkAA-gjt.jpg

Bu bilinçsiz millete, langır lungur ortadoğu ülkesine fazlasıyla müstahak bu fiyatlar. Bu kadar rastgele ve gereksiz trafiğe çıkan bir millet daha yoktur. Memlekette zaten arabası olmayan adam yok. Bir de akaryakıt ucuz olsa neler olacak ben düşünemiyorum. İnsanlarımızın ciddi şekilde eğitim eksikliği var. Avrupa ülkelerindeki gibi toplu taşıma ve bisiklet kullanımına teşvik artmalı. Ama nerede...

Bu bilinçsiz millete fazlasıyla müstahak bu fiyatlar. Bu kadar rastgele ve gereksiz trafiğe çıkan bir millet daha yoktur. Memlekette zaten arabası olmayan adam yok. Bir de akaryakıt ucuz olsa neler olacak ben düşünemiyorum. İnsanlarımızın ciddi şekilde eğitim eksikliği var. Avrupa ülkelerindeki gibi toplu taşıma ve bisiklet kullanımına teşvik artmalı. Ama nerede...
Dediklerinize katılıyorum fakat toplu taşıma her ilde maalesef çok yetersiz.

Dediklerinize katılıyorum fakat toplu taşıma her ilde maalesef yetersiz.
İşte daha fazla etkileşim toplu taşımalar daha iyi hale getirilmeli. Daha fazla kapasite ve daha basit bir hal almalı. Ama halk enayi olduğu için devlet bu enayiliği çok güzel kullanıyor zaten. Olması gerekeni yapıyor. Bu kadar enayiyi bulmuş bir de tepesine binmeyecek de ne yapacak?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı