Tüm uluslar birleşmeli ve tek dünya devleti kurulmalı!

Rosenhan deneyiyle alakalı ben ilginç bir argümanda bulunmuştum bir fasılda ;

Örneğin siz bu soruyu Sizce Sizce Sizce soruyorsunuz bu şu demek ona göre üç dünya buna göre beş dünya öbürüne göre yüz dünya günümüzde dünya 204 dünya devleti diye

Şimdi bozukluktan mustarip birinin düşüncesine hak versen otomatikman zaten yanlış sonuç çıkacak .

Haliyle de dünya devleti doğrudur ama gerçekleşmez çünkü insanlar cahildir ve Tribaldir Zoolojiktir ve sizin normal kabul ettiğiniz şeyler aslında anormaldir bir bozukluktur bir psikolojik bozukluktur ve sizin toplumlarınız da psikolojik bozukluktan mustarip insanlardan oluşmakta ve onlar da KABİLECİDİR TRİBALDİR ve toplumun gerçekliği bu hususta doğaya nesnelliğe bilimselliğe akla mantığa her şeye terstir .

İnsanlar kabilecidir çok çabuk gruplaşır bkz MİNİMAL GRUP PARADİGMASI bakınız Sosyal kimlik kuramı bakınız Dehşet yönetimi onuda geçtim İNSANLAR çok fazla suistimalcidir bakınız HOŞGÖRÜ PARADOKSU sınırsız hoşgörü paradoksu

İnsanlar sürekli eylemsel ve davranışsal bozukluklar icra ederler birbirlerine ve sürekli tansiyon entropi artar bu da bunlardaki zorlantı dürtüyü güdüyü tetikler bunlar da o kadar cahil ve mantıksız şeylerden PEKİŞTİREÇ alarak bu zorlantıları giderirler.

Bu yüzden Tek dünya devleti falan bunlar insanların düşüncelerine sunulacak işler değiller.

Dili tarafsız bir dil olan Esperanto veya Toki Pona olsaydı. Tüm uluslar barış içinde yaşasaydı mükemmel olmaz mıydı?

Hocam Tek Dünya Devleti kimseyi sömürmeden refaha erişecek.

Evet. Tek ülkeli bir sistemde, desteklemesem de, komünist bir düzen sürülebilir anca gibi geliyor bana. Devleti yönetenlerin tüm insanlığa eşit davranması gerekir çünkü.

Çok basit düşünüyorsunuz. Neden %85'i evet diyor? Çünkü dünya nüfusun %85'i Hindistan,Çin,Tayvan vb. ülkelerde toplandığı için olabilir mi? Bu oluşturulacak olan üzerine hiç düşünülmemiş basit düş devletinde nasıl bir sistem olucak? Bu devlet sizin için ideal bir devlet olabilir ama diğer çoğu kişi tarafından olmıyacak herkesin mutlu yaşadığı ideal bir devlette herkesin fikirlerinin de bir olması gereklidir ki bu da standartlaştırmadan başka birşey değildir. İdeal devlet imkansızdır başta bunu anlamak lazım. İnsanların fikirlerini tek düze yapamazsınız. Her zaman farklı fikirde görüşlerde olan insanlar çıkacak ve elinde sonunda bu dünya devletine isyan edicek bunu öngörmek zor birşey değil. Standartlaştırma ve tek düze sistemin getireceği tek şey mental bozukluk ve kıt düşünmedir.

İlk dediğiniz cümlede haklısınız. Ancak gelişmiş Avrupa ülkeleri, Japonya, Kore, Singapur gibi teknolojik olarak gelişmiş ülkelerin insanları bile Amerika'da yaşamayı istiyorlar ve kendilerine hedef koyuyorlar. Diğer dediklerinizde de haklısınız çünkü her insanın düşünce yapısı farklıdır ve düzene karşı çıkma içgüdüsü vardır çoğu kişide. Ancak bu büyüdükleri toplumla alakalıdır. Ana karnından çıktıklarında dünya görüşleri hazır olarak doğmuyor kimse sonuçta.

Japonya da intihar oranlarının fazla olmasının nedeni zaten standartlaştırma ve tekdüze sistem altında ezilen toplum yüzündendir. Toplum baskısı altında ezilen gençler intihara meyilli oluyor. Ayrıca Kore, Singapur gibi ruh hastası eğitim sistemlerine sahip çocukların saatlerce köle gibi çalıştırarak okutulduğu ülkelerde çocuklar da doğal olarak gitmek istiyor. Ayrıca Avrupalılar Amerika'ya gitmek istemiyor. Avrupa devletlerinin eğitim ve yaşam kalitesinin Amerika'ya göre çok daha iyi olduğu malum. Felsefe yapan her insan edindiği bilgiler ışığında kendi yolunu ve fikirlerini seçer ve her akıllı insan aynı yolu seçmez bu yüzden ideal devlet imkansızdır. Büyüdükleri toplum tarafından etkilenenler sadece felsefeyi kısıtlı yapanlardır.

Japonya da intihar oranlarının fazla olmasının nedeni zaten standartlaştırma ve tekdüze sistem altında ezilen toplum yüzündendir. Toplum baskısı altında ezilen gençler intihara meyilli oluyor. Ayrıca Kore, Singapur gibi ruh hastası eğitim sistemlerine sahip çocukların saatlerce köle gibi çalıştırarak okutulduğu ülkelerde çocuklar da doğal olarak gitmek istiyor. Ayrıca avrupalılar Amerika'ya gitmek istemiyor. Avrupa devletlerinin eğitim ve yaşam kalitesinin Amerika'ya göre çok daha iyi olduğu malum. Felsefe yapan her insan edindiği bilgiler ışığında kendi yolunu ve fikirlerini seçer ve her akıllı insan aynı yolu seçmez bu yüzden ideal devlet imkansızdır. Büyüdükleri toplum tarafından etkilenenler sadece felsefeyi kısıtlı yapanlardır.

Japonya'da gençlerde sosyal kimlik çok fazla yani tek düze standarttan değil, acımasız sosyal kimlikten grupçuluktan, Kore'de misal bunun en basit örneği yapılan estetikler.

Zaten pratikte vaziyet o. Çok devlet var gibi gözüküyor ama küresel dünyada devletler anlamsız. Herkes dolara endeksli. Herkes aynı küresel şirketleri kullanıyor. Birkaç büyük banka var esasında. Herkes İngilizce konuşuyor. Herkes aynı giysileri giyiyor. Herkes aynı yemekleri yiyor. Herkes aynı medyayı izliyor. Sadece zenginler ve fakirler var. Bazı devletler zengin çünkü o devlette yaşayan insanlar akıllı ve kayırılmış, bazı devletler ise fakir çünkü o devlette yaşayan insanlar akılsız ve zulme uğramış. Kayıran ve zulmeden aynı. Küresel sermaye. Bugün elon musk seni işe alsa davet mektubu yazıp içine sokamayacağı devlet yok sayılır Kuzey Kore'yi saymazsak. Sadece İsrail var almazsa almayacak. Onun dışında devletlerin hepsi sadece sanal anlamda varlar. Yoksa hepsi aynı biçimde yönetiliyor ve aynı yere biat ediyorlar. Kimisi başarılı kimisi başarısız ama hepsinin modeli aynı. Irklar karışıyor kültürler karışıyor. Pilavı ketçap, çiğ köfteye şeker koyan bir yeni tektip ırk çıkıyor ortaya.

Yaparsa tonton paşa yapar.

Herkes Kuzey Kore'ye biat ederse olabilir 😄

kim young.jpg

Öte taraftan niye birleşelim? Herkesin kendine göre yasası, kuralları, yaşama biçimi var.

Bir gün zorla olabilir tek devlet tabi. Bir devlet diğerlerini yok eder, istila eder vs... 🤷‍♂️

Geri
Yukarı