Tüm vücut antrenmanında denge önemli midir?

Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selam arkadaşlar. Ben ikişer setten tüm vücutla 1 yıl aradan sonra tekrar spora başladım. Son 2 setim kol antrenmanıydı ve kol antrenmanımı diğer bölgelere nazaran daha ağır çalıştım. Ağırlığı az da olsa kollara biraz daha fazla verdiğim için diğer bölgelerin gelişimine zarar vermiş olur muyum?

Selam arkadaşlar. Ben ikişer setten tüm vücutla 1 yıl aradan sonra tekrar spora başladım. Son 2 setim kol antrenmanıydı ve kol antrenmanımı diğer bölgelere nazaran daha ağır çalıştım. Ağırlığı az da olsa kollara biraz daha fazla verdiğim için diğer bölgelerin gelişimine zarar vermiş olur muyum?
Zarar vermezsinde orantılı olmasına dikkat et. Mesela bazıları sadece kol çalışıyor bacak hiç çalışmıyor. Dışarıdan çok komik gözüküyorlar.

Zarar vermezsinde orantılı olmasına dikkat et. Mesela bazıları sadece kol çalışıyor bacak hiç çalışmıyor. Dışarıdan çok komik gözüküyorlar.
Hocam 2 set göğüs, 2 set omuz, 2 set sırt ve ön bacak (galiba ön bacak deniyor), 2 set squat ve arka bacak, 2 set ön ve arka kol giriyorum. Hepsini 10-12 tekrardan yapıyorum. Kol antrenmanını 3'er setten 14 tekrar yaptım çünkü bundan önceki spor günümde yeterince kasılmadı diye düşünmüştüm. Bu seferde diğer kas gruplarıma göre daha fazla kasıldı. Umarım bir şey olmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı