Türk denilince aklınıza gelen ilk şey nedir?

Gök tanrı inancı vardı Orta Asya'da da Allah bizi İslam'la şereflendirdi zaten biz türklerde devlet yönetme, savaşma vb. kabiliyetler var 🙃

Al bak bakalım. Avrupa'ya diz çöktüren Attilayı da öğren.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

images

1679690677171.png

1679690692394.jpeg

Günümüzde hala İslam adı altında tengricilik gelenekleri devam ediyor Türk insanı %100 İslam'i yaşayamıyor benim gözümde, Tasavvuf'un türkler arasında popüler oluşu benim için buna delildir.

Türklerin babası kağanlar kağanı. 🥰

Çünkü "GERÇEK" Türklerin dini bellidir hocam. İslama inansalar bile GÖKTENGRİ dininden parçalar kalıyor içlerinde. Araplaşmış olanları saymıyorum yukarıdakiler gibi.

Evet abi siyah poşet olsun...

Çünkü "GERÇEK" Türklerin dini bellidir hocam. İslama inansalar bile GÖKTENGRİ dininden parçalar kalıyor içlerinde. Araplaşmış olanları saymıyorum yukarıdakiler gibi.
Bunun sebebi İslam'a geçişte zorunluluk olması, Batıda Bizans , Asya'da Moğol , Anadolu ve Kutsal topraklardan gelen Arap (Emevi ve Abbasi) baskılarından dolayı İslam'a geçerek bir kurtuluş bulmuşlardır tabii Emevi devleti altında yaşadıkları için üstte bahsettiğim gibi arap kültürünü ve geleneklerini aynı çatı altında yaşayarak isteyerek yada istemeyerek benimsemişlerdir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı