Türk gemisine korsan saldırı

23 Ocak 2021 tarihinde tamamı Türk mürettebat olan Liberya bayraklı M/V Mozart adlı gemi Batı Afrika kıyılarında, Gine Körfezi'nde korsan saldırısına uğradı.
Korsanlar 15 gemiciyi kaçırıp 3 gemiciyi gemide bıraktı. Korsanlar, engel olmaya çalışan bir gemiciyi öldürdü.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki sitelere bakabilirsiniz.

Benim anlamadığım şey, tehlikeli olabilecek yollara giden gemiler koruma almıyor mu? Bu korsanlar nereden özgüven alıyor?

Benim bildiğim uluslararası sularda ve ülke karasuları arasında bölgeye ait güvenlik güçleri oluyor. Kıyısı bulunan ülkenin güvenlik önlemi almaması garip, gemi personelinin farketmemesi, saldırmaması veya bildiride bulunmaması daha da garip.

Hocam bu kafayla evin önüne kadar yürüyemezsiniz. Irk ile alakası yok bu işin teknoloji ile var ve emin olun o kadar ileride değiliz o alanda. :)
Hayır size katılmıyorum bir alıkoyma ve cinayet söz konusu. Zaten korsan diye bahsedildiğine göre hiçbir koruma altında değiller ve emin ol medyaya yansımasada kanımız yerde kalmıyor.

Son gelişmelere göre anlaşma yapılmaya çalışılıyormuş korsanlar ile.

2-3 tane bordo berelimiz yok mu? Yollayalım alsın tüm Nijerya'yı? (!)

O korsanlar da bulunur, onlar doğduklarına pişman da edilir. İşte bu kadar. Türküz biz Türk sen hayırdır.
Umarım ironidir.
1611438017586.png

Yeni konular

Geri
Yukarı