Türk Hacker Grubu "Akıncılar" İsrail'e Siber Saldırı Düzenledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türk hacker grubu Cyber-Warrior "Akıncılar" tarafından Filistin'de yaşanan insanlık dramı sonrası İsrail'in önemli basın kuruluşları ve çeşitli web sitelerine yönelik geniş çaplı siber saldırı düzenlendi. Hedeflerden birtakım bazı bilgilerin elde edildiği de grubun söylemleri arasında.

Saldırı sonrası ilgili web sitelerine girenler Mescid-i Aksa resmi ve "Çocuklar uyurken sessiz kalınır, öldürülürken değil." yazısı ile karşılaştı.

Elde edilen bilgiye göre hacklenenler arasında Tel-Aviv merkezli en büyük, en prestijli olarak bilinen ilk İsrail gazetelerinden Haaretz ve İsrail Halkla Barış Örgütü de bulunuyor. İlgili siber saldırılar sonrasında İsrail'in çeşitli bilinen medya kuruluşları tarafından yaşanabilecek siber saldırılara karşı birtakım uyarılar içeren haberlerin yapılması da dikkat çekiyor.

İlgili grubun daha önce de gündeme yönelik yapılmış birçok kritik hedefe siber saldırısı bulunuyor. 2018 ve 2019 yıllarında yaşanan kriz sonrası Yunanistan'a yapılan çeşitli saldırılar sonucu birçok kritik ve önemli Yunan bakanlıkları ele geçirilmişti. Ayrıca 2020 yılında Suriye'de askerlerimizin şehit edilmesi sonucunda birçok Suriye bakanlığı grubun saldırıları neticesinde erişime kapatılmıştı.

Grubun kendi resmi Twitter hesabından yapılan ve haber sitelerine yaptıkları açıklamada saldırıların dozunun Filistin'de yaşananlar sona erinceye kadar gitgide arttırılacağı ifade edildi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak:

Son düzenleme:
Şu resim her şeyi açıklıyor (anlayana).

3de04887fb2b3ad8d1d218701c5947f0.jpg

Son düzenleme:
@24099 hep böyle siber saldırı olaylarını görüyorum. Fakat ben saldırı yiyen siteye giriş yaptığımda siber saldırı yemiş halini göremiyorum. Yani İsrail sitesine girdiğim anda bu fotoğraflar falan yok. Neden böyle? Kısa süreli mi saldırı yapıyorlar? Eğer kısa süreli saldırı yapıyorlarsa bunun İsrail'e ne zararı var?

@24099 hep böyle siber saldırı olaylarını görüyorum. Fakat ben saldırı yiyen siteye giriş yaptığımda siber saldırı yemiş halini göremiyorum. Yani İsrail sitesine girdiğim anda bu fotoğraflar falan yok. Neden böyle? Kısa süreli mi saldırı yapıyorlar? Eğer kısa süreli saldırı yapıyorlarsa bunun İsrail'e ne zararı var?

Backup üzerinden geri yüklediklerini düşünüyorum.

Şöyle, saldırıları yapan gruplar çeşitli "mirror" adı verilen web sitelerinden kayıtlar almakta. Bu kayıtlar saldırı yapıldığı ana ait web sitelerinin görüntüsü oluyor, kanıt gibi. Bir web sitesi siber saldırıya uğradığında web sitesinin sahibi tekrardan kurtarabiliyor. Saldırılar sonrası anlık görüntüleri bu bahsettiğim sitelerden bakabilirsiniz.

Saldırının yapılmasındaki amacın itibar kaybı ve psikolojik anlamda yıpratma olduğunu düşünüyorum. Bir nevi "istediğimiz zaman istediğimiz yerdeyiz" şeklinde. Hacktivist oluşumların amacı bu yöndedir her zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı