Türk Hacker Grubu "Akıncılar" İsrail'e Siber Saldırı Düzenledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son düzenleme:
@24099 hep böyle siber saldırı olaylarını görüyorum. Fakat ben saldırı yiyen siteye giriş yaptığımda siber saldırı yemiş halini göremiyorum. Yani İsrail sitesine girdiğim anda bu fotoğraflar falan yok. Neden böyle? Kısa süreli mi saldırı yapıyorlar? Eğer kısa süreli saldırı yapıyorlarsa bunun İsrail'e ne zararı var?

Backup üzerinden geri yüklediklerini düşünüyorum.

Şöyle, saldırıları yapan gruplar çeşitli "mirror" adı verilen web sitelerinden kayıtlar almakta. Bu kayıtlar saldırı yapıldığı ana ait web sitelerinin görüntüsü oluyor, kanıt gibi. Bir web sitesi siber saldırıya uğradığında web sitesinin sahibi tekrardan kurtarabiliyor. Saldırılar sonrası anlık görüntüleri bu bahsettiğim sitelerden bakabilirsiniz.

Saldırının yapılmasındaki amacın itibar kaybı ve psikolojik anlamda yıpratma olduğunu düşünüyorum. Bir nevi "istediğimiz zaman istediğimiz yerdeyiz" şeklinde. Hacktivist oluşumların amacı bu yöndedir her zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…