Türk kavgalarının adice olması

reyiz1234

Zeptopat
Daha fazla  
Bizim ülkede gerçekten ABD 'dedeki gibi yumruk yumruğa tek tek olayı yok ya kim direkt silah bıçak çıkartıyor veya mevzudan sonra dayak yemişse intikam almak için ertesi güne silahla bıçakla önünü kesiyor.
Bizim ülkede gerçekten kavga edilmez aga çok adice bir düzen var. Türkiye'deki her 10 kavgaının 8'inin sonu ya yaralanma oluyor ya da ölümle sonuçlanıyor.
Siz siz olun Türkiye'de ananıza bacınıza bir şey olmadığı sürece kavgaya girmeyin.
Bizim ülkede eğer bir erkek kavgadan korkuyorsa sebebi tamamiylen karşıdaki kişi adilik yapar diye kavgadan uzaklaşıyordur yoksa ABD'deki gibi kavga kültürü olsa bizim ülkede teke tek yumruk yumruğa. Kavgadan korkanın canı cehenneme o kadar diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim ülkede gerçekten ABD 'dedeki gibi yumruk yumruğa tek tek olayı yok ya kim direkt silah bıçak çıkartıyor veya mevzudan sonra dayak yemişse intikam almak için ertesi güne silahla bıçakla önünü kesiyor.
Bizim ülkede gerçekten kavga edilmez aga çok adice bir düzen var. Türkiye'deki her 10 kavgaının 8'inin sonu ya yaralanma oluyor ya da ölümle sonuçlanıyor.
Siz siz olun Türkiye'de ananıza bacınıza bir şey olmadığı sürece kavgaya girmeyin.
Bizim ülkede eğer bir erkek kavgadan korkuyorsa sebebi tamamiylen karşıdaki kişi adilik yapar diye kavgadan uzaklaşıyordur yoksa ABD'deki gibi kavga kültürü olsa bizim ülkede teke tek yumruk yumruğa. Kavgadan korkanın canı cehenneme o kadar diyorum.
Hocam ABD'de herkesin pantolonunun içinde Glock var onu nabıcaz?

Kanka silah bıçak olmayınca dövüş sporu yapanlar çok op oluyor.
Dövüş sporu öğrebebilirsin. Profesyonel olmaya gerek yok, kendini savunacak kadar bil yeter.

Keşke orada yaşayan birisi buraya gelse de yorum yapsa sizi haksız çıkarsa ABD konusunda. Orda da TR de olan şeyler oluyor hatta daha fazla.

Hocam ABD'de herkesin pantolonunun içinde Glock var onu nabıcaz?
hocam varda o kadar bireysel silahlanmada bilene elamanlar yine yumruk yumruğa kavga ediyor bizim ülkedeki kavgalara bak bir de abd dekine o zaman karar verirsin hangisi adice hangisi adil diye.

Dövüş sporu öğrebebilirsin. Profesyonel olmaya gerek yok, kendini savunacak kadar bil yeter.
ben şu an box klubüne gidiyorum her gün hocamız bize tembih yapıyor dışarıda kavga etmeyin diye adam bundan 13 sene önce taksimde 3 kişi tarafından bıçaklanmış az kalsın ölecekmiş adam bile dışarıda asla ve asla kavga etmeyin diyor kimse adil dövüşmüyor diye bize öğüt veriyor hoca.

Keşke orada yaşayan birisi buraya gelse de yorum yapsa sizi haksız çıkarsa ABD konusunda. Orda da TR de olan şeyler oluyor hatta daha fazla.
hocam benim abd de doğma büyüme yaşayan arkadaşım var çocuk bile buradaki kavgaların çoğu yumruk yumruğa olduğunu söylüyordu bu silah bıçak olayı gansta çeteleri olan geçerli bu durum eğer şöyle bir farklı olay var herif gelip sizi gasp etmeye ailenize zarar vermeye çalışırsa silah bıçak kullan ama normal sen ve ben teke tek olan kavgalarda silah bıçak kullanmak çok adice.

Ortalama bir insandan biraz daha iyi striking ve ortalama bir insandan çok daha iyi grappling tekniğim var zaten. Ama sokakta kavga etmek delilik. Max yapacağım şey bana saldıran bi tane barzo olursa double leg takedown atıp side control pozizyonundan armbar ile kolunu kırar uzaklaşırım oradan.

ve bir de hocam orada bireysel silahlanma var birisi sana silah çıkarttımı sende silah çıkartabiliyorsun herifi vursan bilene ceza almıyor bizim ülkede eşgal gibi tipler devletten korkmadığı için emanetle geziyor sen emanetsiz olduğun için direk seni orada mıhlıyor.

Eğer bir erkek kavgadan korkuyorsa sebebi tamamiylen karşıdaki kişi adilik yapar diye kavgadan uzaklaşıyordur

Dostum dediklerin çok doğru, bugün yaşadığım olayda aynı. Arkadaşlarımlayım parkta takılıyoruz saat akşam 9.40 civarı. 2 aydır bize 4 tane çocuk vardı, bugün geldi iyice satasmaya basladılar arkadaşımın yanağından makas alıyolar sizi bir daha burada gör miyim cart curt konusuyolar ve bu çocuklar benimle yaşıt(16) tek tokatıma bayılacak tiplerden. Fakat niye dövmüyorum bunların "mahalle abileri" denen şahısları arkasında ve en önemliside bu çocuklar yanında muşta, bıçak taşımadan gezmez o yüzden kavga etmiyorum. Bugün olan olayda arkadaşımı kışkırttıkları anda en son kendime yediremedim o çocuğun elini feci acıtacak şekilde ters çevirdim ve "adamakıllı durun, kaç gündür karışıyorsunuz bir şey demiyorum canınızı acıtırım" dedim ve sonra suratıma bakıp birinin yanına gittiler daha da gelmediler ne oldugunu veya olacagını bilemiyorum.

Kısacası yaşlar büyük ya da küçük olsun Türk kavgacı her erkekde bir adilik vardır hocam elinize sağlık konuyu çok coğru yazmışsınız.

"Bir hırsıza karşı kendimizi savunmak" tarzı örnekler dışında kavga etmeyip normal bir insan olmaya karar verirsek bu konuları belki konuşmayacağız. Lakin, fizik gücünden başka bir özelliği olmayan sığırların oluşturduğu "kavga etmeyen erkek karıdır, küfür edeni döveceksin" tarzı düşünceler maalesef insanları kavgaya sürüklüyor. Bu saçma düşüncelerin fazlaca sebebi olsa bile, temel sebebi bana göre cezalandırma sisteminin iyi uygulanmamasıdır. Bu sistem niye iyi bir şekilde uygulanmıyor? Uygulanmamasına sert bir tepki veremeyip, suçlulara karşı kendi adaletimizi kendimiz sağlamaya çalıştığımız için olabilir mi? Bu tarz sorunların daha büyük sorunların bir sonucu olduğunu düşünüyorum. Büyük sorunlarla uğraşmamayı tercih edip, küçük sorunları çözmeye çalışmakta bana pek mantıklı gelmiyor. Tüm suçluları dövsen bu bir işe yaramayacak.
Başlığın ana konusundan çok uzaklaşmayayım, birileriyle kavga etmek yerine konuşmaya başladığımız zaman kavgada yapılan adilikler pekte önemli olmayacaktır.

Geri
Yukarı