Türk oyunculara değer vermeyen oyun firmaları

Evet arkadaşlar şimdi alttaki konumda korsan oyun oynamakta sorun yok, para veren enayidir diyenlerin serzenişlerini göreceğiz. Tabii ki istisnalar mevcut ancak üyelerin çoğunluğu maalesef hem homofobik hem de korsansever.
Korsan oyun oynamanın otobüse kaçak binmekle eş değer olduğu gerçeği

Bir oyuna 1000TL verilmez. Tabii gerçekten durumu çok iyise kendine güveniyorsa niye vermesin? Bana göre fiyatı aşırı yüksek olmadığı sürece ve kişinin durumu var ise oyunu orijinal almalıdır. Bende öğrenciyim muhteşem bir paramız yok ben biriktirip alabiliyorsam benim gibi biride bunu yapabilir. Bunu anlamayanlar da sigaraya günde 30-35TL para veriyorlar.

Fragmanları Türkçe yapmayı biliyorlar ama orası ayrı.

Ya Vallhalla almayı düşünüyorum Epic Games bakıyorum her yer Türkçe. Oyun ingiliççe. Almasam olmuyor alsam olmuyor. Türkçe dil desteği olmayan oyunları almakta istemiyorum ama fiyatı da 80TL çok uygun oluyor.

Dying Light ve Witcher 3'ü biraz örnek alsalar. Oyunları Türkçe yaptıktan sonra satışları nasıl fırladı. Tamam ekonomik olarak bitiğiz kabul çok büyük paralar kazandırmayız size ama o kadar kötü bir ülkede olduğumuzu düşünmüyorum. En azından çoğu gencin Steam ve Epic hesabı vardır.

Koymak zorunda değil? Öğrenin İngilizce global dil sonuçta.
Yok böyle mantık ya. Sadece İngilizce dil yoksalar başka dil koymasa doğru söylüyorsun derim ama gidip 500.000 konuştuğu dili koyup Türkçe koymuyorlar. Artı olarak inglizce biliyorum ama kendi dilimde oynamak istiyorum.

Zorunda kardeşim. Bal gibi de zorunda. 20 tane dil eklemişsin bir tane oyununda Türkçe dil yoksa ve konumu Türkiye seçemiyorsan bu Türk düşmanlığıdır. Oyunu 1500TL'den satmayı biliyorlar ama.
Zorunda değil gördüğün üzere eklenmemişler? Tepkini göstermek istiyorsan oyunu oynamazsın olur biter.

Maalesef.
Ağırlığımız yok.
Sorun sadece ağırlık ile ilgili değil, sevilmiyoruz, yine de büyük bir kısım ölümüne destekliyor
Türkçe dil desteği olmayan bu yapımlara oyuncular tepkilerini göstermeli.

Sanırım artık Türkçe dil desteği olan oyun beklemek yerine kendi Türk yapımı oyunlarımız olmalı, şuan olanları da desteklemeliyiz, örn Crysis serisi gibi

Geri
Yukarı