Türk Telekom 2. Ayda Hız Düşüşü

eziodafirenze

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bir ay önce 22 Nisan'da Türk Telekom ev interneti aldık. 24 Mbps hız veriyorlar, bense bunun 23'ünü kullanabiliyorum ve bu hızı modemden uzak olmama rağmen kablosuz olarak alıyordum. Ta ki bu aya kadar. 3-4 gündür 14 Mbps'yi geçmiyor hız. Anlamlandıramadığım şey ise her şey aynı olduğu halde neden böyle olduğu. Bunu halletmek için ne yapmam gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Arayıp bilgi aldınız mı genelde böyle durumlarda pek bir şey yapamazlar genelde bir şey yapamazlar zaten de neyse orayı boşver ;
Modem hat değerlerini paylaşır mısın?
Hayır aramadım daha, zaten dert etmem pek ama GeForce Now kullanacağım için takıldım bu hız düşüşüne. Cuma'ya kadar bekleyip değişme olmazsa arayacağım. Modem hat değerlerine nasıl ulaşabilirim?

Hayır aramadım daha, zaten dert etmem pek ama GeForce Now kullanacağım için takıldım bu hız düşüşüne. Cuma'ya kadar bekleyip değişme olmazsa arayacağım. Modem hat değerlerine nasıl ulaşabilirim?
Modem marka ve modeline göre değişir ağ kısmından xDSL İstatistiklerine tıklayın ve ekran görüntüsü yollayın.

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 6.200 Mbps 24.640 Mbps
Actual Net Data Rate: 6.143 Mbps 24.576 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 35.9 dB 31.9 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: - 2.6 dBm 2.9 dBm
Receive Power: -5.4 dBm -6.3 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 2.9 dB 9.2 dB
Attainable Net Data Rate: 55.635 Mbps 110.646 Mbps
Yeterli midir?

Öncelikle almanız gereken hız modeme geliyor.
SNR Margin ve Hat zayıflatma değerleriniz Çok güzel
sorunun modemden kaynaklı olduğun düşünmüyorum kablolu bir bağlantı ile denediğinizde bu sonuç çıkıyorsa arıza kaydı açtırın ben gereken hızı alamıyorum diye ama hemen açın şayet 2 senedir evine gidilmeyen insanlar var ttnet böyle bir firma sorunu çözmek için genel müdür ile iletişime geçtim de o yaptı interneti yoksa 10 sene daha beklerdim.

Öncelikle merhabalar. Bir ay önce 22 Nisan'da Türk Telekom ev interneti aldık. 24 Mbps hız veriyorlar, bense bunun 23'ünü kullanabiliyorum ve bu hızı modemden uzak olmama rağmen kablosuz olarak alıyordum. Ta ki bu aya kadar. 3-4 gündür 14 Mbps'yi geçmiyor hız. Anlamlandıramadığım şey ise her şey aynı olduğu halde neden böyle olduğu. Bunu halletmek için ne yapmam gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Türk Telekom öyle bizde bu durumdayız modem dibinden en fazla 3 tuş alıyoruz 4'e de çıkıyor 2 sn de 3 oluyor tekrar 4 oluyor yani rezalet bir şey bu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200527-141241.jpg
    Screenshot_20200527-141241.jpg
    134,1 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı