Türk Telekom 4 Mbps alabildiğim internetin cayma fiyatı 1250 TL

Ole Jackson

Femtopat
Daha fazla  
Türk Telekom 12Mbps internet paketinden bugüne kadar 4Mbps hız alabildim. Ping konusu zaten berbat. Ve ben buna 82 lira ödüyorum. Hız değeriniz normal diyorlar ama öyle olmadığına da eminim. 1250 lira ödemeden bu çileden kurtulamam mı arkadaşlar?

Türk Telekom 12Mbps internet paketinden bugüne kadar 4Mbps hız alabildim. Ping konusu zaten berbat. Ve ben buna 82 lira ödüyorum. Hız değeriniz normal diyorlar ama öyle olmadığına da eminim. 1250 lira ödemeden bu çileden kurtulamam mı arkadaşlar?
Hizmet alamıyorum diye THH'ye uğra derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kanunu direkt olarak işleme koyabilen ya da bu kanundan faydalanabilen var mı acaba? Eminim ki bunun da önüne geçmişlerdir.
Hizmet alamıyorum diye THH'ye uğra derim.
Ben de öyle düşünüyorum ama bu sürecin çok uzadığını söylüyorlar yani 4 aya kadar işlemler tamamlanamayabiliyormuş. Ama biran evvel kurtulmam lazım. Resmen soyguncular..
Altyapın 4 veriyorsa normal ve 12 ay doldurduğunuzda cayma bedeline itiraz edebiliyorsunuz diye biliyorum.
Alt yapım 19mbps'ye kadarmış. Zaten bu sözleşmeler altyapı kontrolü gerçekleştikten sonra yapılır. Buna rağmen sözleşme ile bana vaadedilen hızı alamıyorum kesinlikle. Bakalım 8.ayına girdik sözleşmenin.

12 Mbps'ye kadar ise paketiniz 4 Mbps aldığınız için THH'ye gidemezsiniz.

Ancak sabit 12 Mbps vereceklerini iddia edip, taahhütnamede yazmışlarsa haklı olarak bu bedelden kurtulabilirsin.

Büyük ihtimalle sabit vereceklerini iddia etmemişlerdir. Genelde paketler 8 Mbps'ye kadar, 16 Mbps'ye kadar gibi oluyor. Düşük hız alımı ISS değil, altyapı kaynaklı oluyor. Bu durumda da mecburen caymak istediğinizde bedel ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Ancak sabit 12 Mbps vereceklerini iddia edip, taahhütnamede yazmışlarsa haklı olarak bu bedelden kurtulabilirsin.

Büyük ihtimalle sabit vereceklerini iddia etmemişlerdir. Genelde paketler 8 Mbps'ye kadar, 16 Mbps'ye kadar gibi oluyor. Düşük hız alımı ISS değil, altyapı kaynaklı oluyor. Bu durumda da mecburen caymak istediğinizde bedel ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-16_143206.png
    resim_2020-12-16_143206.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 33

Yine de yukarıda önerilen kanun maddesini kullanamam mı acaba 12 aydan uzun bir taahhüt sonuçta.

Geri
Yukarı