Türk Telekom 75 Mbps internet hızını tam vermiyor

Türk telekomda çalışan bir tanıdığımızdan duymuştum. Türk telekom 75 Mbps veremiyor. Bu yüzden 50 Mbps kullanmaya devam ediyorum. Alt yapı sorunu 75 Mbps veriyoruz deselerde veremiyorlar. Daha fazla hız almak istiyorsanız. Operatör değiştirin.
Verebiliyorlar ben köye 68mbps alt yapıya 75mbps aldım. İnternet hız testinde 72mbps alabiliyorum üstüne bile çıkıyor yani. Türk telekom hizmeti alıyorum. Modem, Zyxel

Türk Telekom'da çalışan bir tanıdığımızdan duymuştum. Türk Telekom 75 Mbps veremiyor. Bu yüzden 50 Mbps kullanmaya devam ediyorum. Altyapı sorunu 75 Mbps veriyoruz deselerde veremiyorlar. Daha fazla hız almak istiyorsanız. Operatör değiştirin.

Nasıl veremiyorlar? Ben nasıl kullanıyorum peki hocam? Modemim Keenetic Hopper DSL.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230508_080828_Speedtest.jpg
    Screenshot_20230508_080828_Speedtest.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_20230508_080849_Kiwi Browser.jpg
    Screenshot_20230508_080849_Kiwi Browser.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 76
Paylaştığınız görsellerde modeme kadar gelen internet kapasitesi 73mbps. Hız profiliniz 75mbps olduğu için de max değere yakın bir değerde oturuyor modem. Eğer hattınızda fiziksel bir arıza yoksa bu şekilde çalışır ama hattınızda fiziksel arıza var, değerlerde oynama oluyorsa kopmalar yaşanabilir.

Türk Telekom veremiyor yazan arkadaşlar olmuş. Modem ayarlarınıza bakınca veriyor görünüyor. Bu noktadan sonra sizin sorun modem veya modemden kaynaklı, kullanıcı cihazlarına kalıyor.

Olabilecek nedenler şöyle aklıma gelen;
- ağa bağlı başka birileri olabilir
- modeme uzak test alıyorsanız wifi sinyali zayıfladıkça hız düşer
- cep telefonundan test alıyorsanız cihazın wifi performansı etkiler
- modemden Qos ayarı açılmış olabilir
- ağa bağlı cihazlarda sorun olabilir, arka planda veri kullanımı (eski model iphone cihazlar yapabiliyor bunu)
-modeminiz eski ise işlem gücü yeterince iyi değildir

Test alırken ethernet kablosu ile alırsanız her zaman daha doğru sonuçlara ulaşırsınız.

Nasıl veremiyorlar? Ben nasıl kullanıyorum peki hocam? Modemim Keenetic Hopper DSL.
Ben 75 Mbps paketten almak istediğimde içerideki tanıdığımız öyle demişti. 1 2 yıl önce. Bilgi o zamandan kalma. Şuan 50 Mbps paket kullanıyorum ve aldığım hız 51 - 54 Mbps arasına uploadumda 14-15 Mbps arasında.

Bende de aynı durum söz konusu. Kaç defa arıza kaydı bıraktım. En son gelen teknik ekip hızınız test ettiğimizde 35 mbps paket olarak görünüyor. Ben dedim paketim 75 mbps. Modeme gelen hız 61 mbps. Ne yaptıysam anlatamadım derdimi. İnternet kablolarında hiçbir şekilde bir kopma yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230508-160924_Chrome.jpg
    Screenshot_20230508-160924_Chrome.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 51
Bende de aynı durum söz konusu. Kaç defa arıza kaydı bıraktım. En son gelen teknik ekip hızınız test ettiğimizde 35 mbps paket olarak görünüyor. Ben dedim paketim 75 mbps. Modeme gelen hız 61 mbps. Ne yaptıysam anlatamadım derdimi. İnternet kablolarında hiçbir şekilde bir kopma yok.
Modeme gelen hız 61 değil 35 Mbps. Hangi firmadan hizmet alıyorsunuz?

Modeme gelen hız 61 değil 35 Mbps. Hangi firmadan hizmet alıyorsunuz?
Ttnetten hizmet alıyorum. Modeme gelen alabileceğim en yüksek hız 61 mbps. Ama aldığım hız 35 mbps görünüyor. Teknik ekipte paketiniz 35 mbps olarak sınırlandırılmış diyor. Paketinizi güncelleyin dedi.

Ttnetten hizmet alıyorum. Modeme gelen alabileceğim en yüksek hız 61 mbps. Ama aldığım hız 35 mbps görünüyor. Teknik ekipte paketiniz 35 mbps olarak sınırlandırılmış diyor. Paketinizi güncelleyin dedi.
Doğru demişler. Türk Telekom'un Online Hizmetler uygulamasına giriş yaparak tarife hızınızı görebilirsiniz. Eğer tarife hızınız 35 Mbps görünüyorsa bir sorun yok. Eğer tarife hızınız 35 Mbps üstü görünüyorsa hızınızı sınırlandırmışlar demektir. Müşteri hizmetlerini arayıp sınırlandırmayı kaldırmalarını söylemeniz gerekir.

Doğru demişler. Türk Telekom'un Online Hizmetler uygulamasına giriş yaparak tarife hızınızı görebilirsiniz. Eğer tarife hızınız 35 Mbps görünüyorsa bir sorun yok. Eğer tarife hızınız 35 Mbps üstü görünüyorsa hızınızı sınırlandırmışlar demektir. Müşteri hizmetlerini arayıp sınırlandırmayı kaldırmalarını söylemeniz gerekir.
Tarifem 75 mbps.

Yeni konular

Geri
Yukarı