Türk Telekom 75 Mbps internet hızını tam vermiyor

Asur72

Femtopat
Daha fazla  
Bende de aynı sorun var. Hızım 75.Mbps paket. Modeme gelen hız 61 Mbps. İnternet hızım testlerde 33Mbps geçmiyor.

Benim 100 mbps superonline internetim var. Telefondan hız testi yaptığımda 110 120 mbps hız çıkıyor. Aynı testi aynı siteden bilgisayarımda yaptığımda 50 mbps geçmiyor. Sanırım bilgisayarım eski olduğu için desteklediği hız bu kadar. Senin sorunda bu olabilir. Yükseltme yolu varsa bende konuyu takip ediyorum :)

Benim 100 mbps superonline internetim var. Telefondan hız testi yaptığımda 110 120 mbps hız çıkıyor. Aynı testi aynı siteden bilgisayarımda yaptığımda 50 mbps geçmiyor. Sanırım bilgisayarım eski olduğu için desteklediği hız bu kadar. Senin sorunda bu olabilir. Yükseltme yolu varsa bende konuyu takip ediyorum :)
Arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını bende yaşıyorum. Modem üzerinden test yapıyorum. Modem markası Asus Dsl ax82u. Margin değerini düşürmeye çalışıyorum izin vermiyor. Eskiden marjin değerini istediğim şekilde dusurdugumde hızım baya artiyordu

Türk Telekom'un derdi tasası enteresan sorunları bitmek bilmez. Örnek vereyim 1000 MB hız destekleyen bir binada yaşıyorum ( müstakil ve altyapısını Türk Telekom kurdu ) hızımı 50 MB'den 100 MB e çıkarttırdığımda internet hiç çalışmıyor. 1 yıldır çözülemedi hızınızı TT ile görüşüp 50'ye düşürüp test yapmanızı tavsiye ederim. Sonra isterseniz tekrar yükseltebilirsiniz saygılar.

Modemim Asus Dsl ax82u modeli. Modem arayüzünde tüm ayarlar tam. Snr marjin değerini dusuruyorum ama hiçbir şekilde 15.8 in altına düşmüyor. Modeme gelen hız 61 mbps. Ne yapsam olmuyor. Modem kendi arayuzunde hız testi yaptım. Yine hep sonuç 33 mbps hız çıkıyor. Gelen teknik ekip ankestreden baktılar sonucu hızınız 35 mbps paket olarak test ediyoruz dediler. Gelen hız gayet güzel dediler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230508-160924_Chrome.jpg
    Screenshot_20230508-160924_Chrome.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 51
Türk Telekom'un derdi tasası enteresan sorunları bitmek bilmez. Örnek vereyim 1000 MB hız destekleyen bir binada yaşıyorum ( müstakil ve altyapısını Türk Telekom kurdu ) hızımı 50 MB'den 100 MB e çıkarttırdığımda internet hiç çalışmıyor. 1 yıldır çözülemedi hızınızı TT ile görüşüp 50'ye düşürüp test yapmanızı tavsiye ederim. Sonra isterseniz tekrar yükseltebilirsiniz saygılar.
Arkadaş bu konuda DSL değerlerini paylaşmış. Hızı 35 Mbps ayarlı. Türk Telekom 75 Mbps internet hızını tam vermiyor

Arkadaş bu konuda DSL değerlerini paylaşmış. Hızı 35 Mbps ayarlı. Türk Telekom 75 Mbps internet hızını tam vermiyor
İşte alabilecegim hız 61 mbps civarında. Pakette görünüyor. Ama aldığım hız 25 mbps.
Türk Telekom'un Online Hizmetler uygulamasına giriş yaparak mevcut paket hızınızın kaç Mbps olarak göründüğünü kontrol eder misiniz?
Paketim 75mbps

Dslm kilidi konulmuş gibi. Türk Telekom arıza birimi biz böyle bir kilit koymuyoruz dedi. Ankestreden test yaptılar aldığınız değerler gayet güzel. Onlar hız testi yaptılar kendi cihazlarinda paketiniz 35 mbps olması lazım. İsterseniz 60 mbps hız da alırsınız. Bende dedim paketim 75 mbps zaten onlar da dedi sistemden güncelleme yapılması lazım. Arıza birimi bizlik bir durum yok dedi. Derdimi kimseye anlatamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230509-014320_Trk Telekom.jpg
    Screenshot_20230509-014320_Trk Telekom.jpg
    78,3 KB · Görüntüleme: 58
Hızınızı 35 Mbps'e sabitlemişler. Müşteri hizmetlerini arayıp hız sabitlemesini kaldırmalarını isteyin. Kim hız sabitlemesi yok demişse yalan söylemiş size.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı