Türk Telekom aboneliği iptal edilebilir mi?

Müşteri hizmetleri ile görüşün
Az önce uzun bir mesaj yazmıştınız. Okudum tamamını. Söylediklerinizde haklısınız arkadaş daha yeni taahhüt yapmış. Aslında dolandırıcı bile olabilirler. Yani çok bir bedel çıkmaz hak veriyorum size.
Ama dolandırıcı olmaları bir şeyi değiştirmiyor maalesef. Çünkü organize çalışıyorlar. Ekşi sözlükteki şu entry'de vatandaş çok güzel açıklamış başına gelenleri: https://eksisozluk.com/entry/137633108

Yani arayan numara TT'nin kendi numarası olmasa da sözlü onay verildiyse TT taahhüt işlemini başlatabiliyor bazı durumlarda. Elbette netleştirmek lazım daha iyi olur o şekilde. Yani mesajınızı düzenlemeden önceki yazdıklarınıza katılıyorum. 👍

@Dejuf
Teşekkür ederim bilgilendirme için. İşlem daha bugün gerçekleştiği için belki 1 hafta içinde taahhütsüz ayrılabiliriz diye düşünerek bu konuyu açmıştım. Şimdi aboneliği iptal etmek istersem 18 ay boyunca ödeyeceğim fatura bedelini mi yoksa yaptıkları indirim bedelini mi ödüyorum?
Rica ederim.
Taahhütünüzü daha yeni yaptığınız için yukarıda KURUMİ TOKİSAKİ nickli arkadaşımızın da dediği gibi çok bir bedel çıkmayabilir. Hatta muhtemelen ilk 14 günlük cayma hakkınızı kullanarak bedelsiz de ayrılabilme olasılığınız var. Ama ben bu 14 günlük cayma hakkı meselesini tam anlayamadım açıkçası. Bazıları ayrılabiliyor, bazıları ne olursa olsun bedel istiyor. Bu işin bir standardı yok maalesef. O yüzden en net bilgileri bir hukukçudan alabilirsiniz. Bir de tabii yukarıdaki arkadaşımızın da dediği gibi müşteri temsilcisiyle görüşüp bedel çıkıp çıkmadığını, çıkıyorsa bedelin detaylarını öğrenebilirsiniz önden.

@Dejuf
Teşekkür ediyorum tekrardan, iki tarafın da müşteri hizmetleriyle görüşeceğim. Unutmazsam konuyu da güncellerim. Türknet zaten Gigafiber müşterilerinin abonelik taşımalarında 2000₺'ye kadar cayma bedelini karşılıyormuş.

Şöyle bir örnek vereyim. Mobil hattım için bi paket yapmıştım 12 aylık. Aynı gün içinde iptal etmek istedim 3 lira gibi bir fiyat çıkmıştı. Paketin kendisi 150 lira civarıydı sanırım. Acele davranırsanız belki ucuza kapatabilirsiniz.

Az önce uzun bir mesaj yazmıştınız. Okudum tamamını. Söylediklerinizde haklısınız arkadaş daha yeni taahhüt yapmış. Aslında dolandırıcı bile olabilirler. Yani çok bir bedel çıkmaz hak veriyorum size.
Ama dolandırıcı olmaları bir şeyi değiştirmiyor maalesef. Çünkü organize çalışıyorlar. Ekşi sözlükteki şu entry'de vatandaş çok güzel açıklamış başına gelenleri: https://eksisozluk.com/entry/137633108

Yani arayan numara TT'nin kendi numarası olmasa da sözlü onay verildiyse TT taahhüt işlemini başlatabiliyor bazı durumlarda. Elbette netleştirmek lazım daha iyi olur o şekilde. Yani mesajınızı düzenlemeden önceki yazdıklarınıza katılıyorum. 👍

Rica ederim.
Taahhütünüzü daha yeni yaptığınız için yukarıda KURUMİ TOKİSAKİ nickli arkadaşımızın da dediği gibi çok bir bedel çıkmayabilir. Hatta muhtemelen ilk 14 günlük cayma hakkınızı kullanarak bedelsiz de ayrılabilme olasılığınız var. Ama ben bu 14 günlük cayma hakkı meselesini tam anlayamadım açıkçası. Bazıları ayrılabiliyor, bazıları ne olursa olsun bedel istiyor. Bu işin bir standardı yok maalesef. O yüzden en net bilgileri bir hukukçudan alabilirsiniz. Bir de tabii yukarıdaki arkadaşımızın da dediği gibi müşteri temsilcisiyle görüşüp bedel çıkıp çıkmadığını, çıkıyorsa bedelin detaylarını öğrenebilirsiniz önden.
Simdi dedim belki farklı bir olay falan vardır en net ve kesin bilgi için ttneti araması için sildim mesajımı ama dediğim gibi bugün taahhüt yapılmışsa bir bedel çıkmaz eğer taahhüt yapan ttnet değilse yani babanız ttnetten aranmamissa (dipnot: 4441444 ile 4440375 ttnet numarası bunlardan başka bir numara ile aranmasını kampanya için) ve siz yine de ttnet abineliginizi iptal etmek isterseniz beni etiketleyerek mesaj yazabilirsiniz taahhüt ücreti ödemeden çıkmanın yolları var yardım.ederim

Simdi dedim belki farklı bir olay falan vardır en net ve kesin bilgi için ttneti araması için sildim mesajımı ama dediğim gibi bugün taahhüt yapılmışsa bir bedel çıkmaz eğer taahhüt yapan ttnet değilse yani babanız ttnetten aranmamissa (dipnot: 4441444 ile 4440375 ttnet numarası bunlardan başka bir numara ile aranmasını kampanya için) ve siz yine de ttnet abineliginizi iptal etmek isterseniz beni etiketleyerek mesaj yazabilirsiniz taahhüt ücreti ödemeden çıkmanın yolları var yardım.ederim
Sanırım yanlış mesajı alıntıladınız hocam. Babası aranan ben değilim. 😅
Neyse yani fikirlerimiz ortak sonuç olarak. Umarım konu sahibi arkadaşımızın da gönlüne göre ilerler süreç. Hadi iyi forumlar. ✌️

@KURUMİ TOKİSAKİ
Müşteri hizmetlerini arayıp iptal edince aboneliği zamanında sonlandırmayıp kullanılmayan internetin faturasını çıkarma, geçmiş fatura borcunuz var deyip ücret talep etme tarzı çirkeflikler başına gelmiş bazı kişilerin, böyle bir durum var mı?

@KURUMİ TOKİSAKİ
Müşteri hizmetlerini arayıp iptal edince aboneliği zamanında sonlandırmayıp kullanılmayan internetin faturasını çıkarma, geçmiş fatura borcunuz var deyip ücret talep etme tarzı çirkeflikler başına gelmiş bazı kişilerin, böyle bir durum var mı?
Şöyle ki kardeşim; eğer ödenmemiş 1 geçmiş faturan var ise o elbette senden alınır ama o o fatura da kalır iptal edince son q fatura daha çıkar geçmiş faturadan sadece borcunun faizi işlemişse o yansıtılır ya da hattınız fatura nedeniyle aç kapa yapılmışsa kapama ücreti yansıtılır ama bu iptal ile alakalı değil iptal etmesen de olacak olan bir durum zamanında sonlandirmama olayına gelirsek ttnet bilinenin aksine bir ceza vermiyor sadece yapmış olduğu indirimleri geri alıyor sen bugün abonelik yapmışsın daha 1 günlük kullandığın internet için sana max 30/40 TL çıkar bu bedel hesaplayalim iptal.edince cikacak bedeli :faturalar ayın 1 inden 1ine kesiliyor yani 1 -20 arası internet kullandın bu kullandığın internet senin normalde kullandığın kampanya üzerinden ücretlendirilir sallıyorum normal.int faturan 300 TL o zaman 20 gü luk ücret 200 TL artı 1 günlük kamp ücreti hadi sallayalım buda 20 TL olsun iptal ettiğin için indirim bedeli 40 TL de eklensin üstüne bu kadar başka bir şey olması için cihaz taksiti olması lazım varsa o kesilir geçmiş faturandan gelen faiz varsa (10/20 anca) yansıtılır eğer geç odemissen hat kapama açma ücreti gelmiştir belki gibi ama.bunlar yoksa sana ceza falan gelmez

Geri
Yukarı