Türk Telekom ADSL hız sorunu

beward

Femtopat
Merhaba. Türk Telekom 16 Mbps (ADSL) kullanıcısıyım. Eylül ayının ortalarından itibaren internet hızımda sorun yaşıyorum ve normalde Speedtest veya TTNET hız testi gibi testlerden 13-15 arası hız alırken artık 4-6 arası almaya başladım. Bunun ülkemizde eğitimin internet üzerinden başlamasında ve herkesin artık internet başında olmasından kaynaklandığını düşünsem bile bu sorunu yaşayan fazla kişi bulamadım. Benim gibi ADSL kullanan ve son 1 ayda hızı epeyce düşen başka insanlar var mı merak ediyorum.

Ayrıca bu sorun yalnızca Türk Telekom'da mı var yoksa diğer firmaları kullanan insanlar da aynı şeyi yaşıyor mudur acaba diye de merak ediyorum. Sonuçta herkes aynı altyapıyı kullanmakta ve herkesin aynı sorunu yaşaması oldukça muhtemel gözüküyor. Bir bilginiz varsa lütfen çekinmeden söyleyin. Müşteri hizmetlerini daha önce aradım ancak arıza kaydı açtılar ve sonrasında sorununuz çözüldü diyerek konuyu kapattılar. İnternet hızım Online eğitime geçilmesinden dolayı bu kadar düştü ise yapacak bir şey yok, insanların eğitimi benim download hızımdan önemli sonuçta ancak bunu bana bu şekilde izah etmedikleri için müşteri hizmetlerine bir hayli kızgınım.

Üniversitenin yanında evimiz var. Ataşehir' de. Buradaki özel üniversite öğrencilerinin hepsi ev tutuyor. Ve hepsinin evinde ADSL var. Altyapımızı 2002 yılında Türk Telekom döşemiş. Saha dolabı bile hala eski olanlardan. Yeni değiştirildi. Evimizde 2012 den beri aktif internet kullanılıyor ve bir defa bile (planlı bakım dışında) internetimiz ne yavaşladı ne de kesildi. Superonline olsun, TurkNet olsun ve TTnet olsun bir kere bile problem olmadı. Şu anda üniversite bomboş evler de bomboş hızım artmadı. Demek oluyor ki yoğunluktan hız yavaşlaması olmuyormuş. Yoğunluktan yavaşlama sitelerde olur. Bizim paket 16Mpbs sınırsız internet. ve hep stabil 13-14 alıyorum.

Geri
Yukarı