Türk Telekom ADSL Speedtest'te Upload anlık 1.50 görüyor

17yo fpl

Hectopat
Arkadaşlar Türk Telekom ADSL internet kullanıyorum bölgemde başka altyapı yokmuş ben uploaddan şikayetçiyim normalde ADSL 1'den yukarı veremiyor biliyorum fakat ben Speedtest başlattığımda upload başlangıçta 1.50-1.60'dan başlıyor 2 saniye sonra 0.60'a düşüyor bu nasıl oluyor bir bilginiz var mı müşteri hizmetlerini aradığım zaman ise ADSL'de 1 uploaddan yukarı alamazsınız diyor ama Speedtest'te 1.50'den başlıyor her zaman

Onun sebebi bir kaç ms'lik gecikmeden üst üste bindirmesi o yüzden daha yüksek görünüyor. Upload hızınızın düşüklüğü de tamamen merkezsel sorunlu. 0.60ın üzerinde almıyorsanız bu sorunu ancak müşteri hizmetlerinden çözebilirsiniz. Yıllar önce 24 mbit internetimde 18mbit alıyordum ve defalarca müşteri hizmetlerini aramam sonucu karşıma şans eseri bilen biri çıkıp sorunumu çözmesiyle olması gereken değerlere ulaşmıştım.

Arkadaşlar Türk Telekom ADSL internet kullanıyorum bölgemde başka altyapı yokmuş ben uploaddan şikayetçiyim normalde ADSL 1'den yukarı veremiyor biliyorum fakat ben Speedtest başlattığımda upload başlangıçta 1.50-1.60'dan başlıyor 2 saniye sonra 0.60'a düşüyor bu nasıl oluyor bir bilginiz var mı müşteri hizmetlerini aradığım zaman ise ADSL'de 1 uploaddan yukarı alamazsınız diyor ama Speedtest'te 1.50'den başlıyor her zaman
Teorik olarak altyapı iyiyse 2-3Mbps kadar alınır ama vermezler. Aynı şekilde VDSL altyapı ile de altyapı iyiyse 50Mbps upload alınabiliyor ama bu değerler herkese verilirse büyük ihtimalle altyapı çöker :D

ADSL kullanıcılarının hızı ülkemizde 0.800 kb ile sınırlandırılmıştır (Turknet yapa'da bu hızlar bazen 1.2 olabiliyor.)

1 ve üzeri gördüğünüz hızlar hız testi uygulamasının yanlış ölçümüdür.

Geri
Yukarı