Türk Telekom ADSL Upload limitleme

ADSL Hatlarında artık Upload limiti kaldırılıp, AnnexM desteği getirilmeli mi?

• Evet, çünkü zaten ADSL Upload konusunda oldukça yavaş, bu yüzden limit kalkmalı!

Oy: 17 77,3%
  • Hayır, eğer Upload limiti ADSL hattında kalkarsa, sürekli kopma sorunu yaşanır.

Oy: 5 22,7%

• Oy verenlerin toplamı
    22
Henüz değil. Belirsiz. Ancak bu eve gelmez mi VDSL2 veya fiber?
Gelebilir. Uğraşabilirsiniz. Zaten uzunca bir süre kalacaksanız, siz direkt talep edin. Ama evin ve mahallenin yeni olması gerek. Aksi hâlde deprem riski ortaya çıkar ve gelme ihtimali çok düşer. Yeni evse ve yakında fiber altyapı varsa, beklemeyin derim. Zaten 18 yaşından büyüksünüz.

Gelebilir. Uğraşabilirsiniz. Zaten uzunca bir süre kalacaksanız, siz direkt talep edin. Ama evin ve mahallenin yeni olması gerek. Aksi hâlde deprem riski ortaya çıkar ve gelme ihtimali çok düşer. Yeni evse ve yakında fiber altyapı varsa, beklemeyin derim. Zaten 18 yaşından büyüksünüz.
Türk Telekom santral ilçe müdürlüğüne gidip santral şefiyle yüz yüze görüşmüştük. Bu sene içerisinde Didim 2-31 için fiber dönüşüm olacağını söyledi. Ama inanasım gelmedi? Bu sene içerisinde dediğine göre 2021 yılı içinde olması lazım. Ama inanasım gelmiyor maalesef. Oradan biri bana T11 kabin dedi. T11 Kabin, FTTB oluyor. Forumlarda duyduğum kadarıyla Türk Telekom FTTB sistem kullanmıyor artık. Fiber için FTTH kullanıyor. Ancak bu evlere kadar direk fiber optik kablo çekeceklerini sanmıyorum. 100 Metre ilerimizde eski tip saha dolabı var. O dolabın içerisinde DSLAM olan Tip 7 dolapla değiştirseler, VDSL2 hizmet ile 100 Mbps hızlara erişebiliriz diye düşünüyorum. Ayrıca, bize ait olan eski saha dolabımıza kadar bakır kabloların geçtiği aynı kanaldan fiber optik kablo çektiklerine gözlerimle şahit oldum. Ancak dolabı değiştirmediler hala... Sadece oralardan fiber kablo çekti Türk Telekom.
Bu arada, nedense bu konudaki ankette 4 kişi "Hayır, eğer Upload limiti ADSL hattında kalkarsa, sürekli kopma sorunu yaşanır." şıkkını işaretlemiş? Neden ki? Bu doğru bir bilgi değil. Ben TürkNet YAPA'da iken hiç Upload hız sınırlaması olmadan, gene aynı Türk Telekom'un bakır kabloları ve aynı mesafe ile 1063 Kbps Upload aldım ve Upload limitinin kalkması, hiçbir şekilde kopma sorununa sebep olmadı.

Son düzenleme:
Türk Telekom kullanıyorum. Modemden hat modunu AnnexM'ye çektim. Modemim IP aldı. Yani AnnexM çalışıyor. Ama upload ve download hızlarımda en ufak artış yaşanmadı.
ADSL'i kapatıp bizi hız sınırlamasız VDSL2 35B'ye geçirmeliler artık. Fiyat artmadan 300 MBPS Download 100 MBPS upload kullanabilmeliyiz. İsteyenlere de fiyat artmaksızın Download ve Upload hızı sınırlamasız fiyat arttırımsız G.fast seçeneği sunulmalı.

Türk Telekom kullanıyorum. Modemden hat modunu AnnexM'ye çektim. Modemim IP aldı. Yani AnnexM çalışıyor. Ama upload ve download hızlarımda en ufak artış yaşanmadı.
ADSL'i kapatıp bizi hız sınırlamasız VDSL2 35B'ye geçirmeliler artık. Fiyat artmadan 300 MBPS Download 100 MBPS upload kullanabilmeliyiz. İsteyenlere de fiyat artmaksızın Download ve Upload hızı sınırlamasız fiyat arttırımsız G.fast seçeneği sunulmalı.
İnternet sorunu eninde sonunda hallolur da, siber zorbalık sorunu ne zaman hallolacak soru işareti... "Ah internet, benim üzümlü kekim sen nelere kadirsin..."

Geri
Yukarı