Türk Telekom Akşam Saatlerinde Yaşanan Düşük Hız Sorunu

1 Şubat 2018

Hala aynı sorun devam ediyor. İşin kötü tarafı sizlerinki kadar az yükselmeler değil. Sabahları ping değerim 60 civarındayken akşamları 185-200 lere kadar çıkıyor ve online hiçbir oyunu oynayamıyorum. Bu işin sonu nereye varacak merak etmiyor değilim.

Konuyu hortlatacağım kusura bakmayın yenisini açmak yerine buraya yazayım dedim. Sabahları internetimi normal hızda ve pingde kullanabiliyorken 16 mart tarihinden beri akşam saat 8 den sonra internetimde ciddi yavaşlamalar söz konusu oluyor. Kablolarımı değiştirdim ve farklı bir modemle de bağlantı kurdum ama sonuç yine aynı. Konuyla alakalı 8-10 kere arıza kaydı oluşturdum ve yine aynı şekilde 8-10 kere mail adreslerine mail attım ama hiçbir sonuç elde edemediğim gibi benimle dalga geçer gibi bina içi kablolarda sorun var 50 liraya servis verelim size diyerek başlarından atıyorlar. Arkadaş madem kabloda sorun var bu kablo sabah normal çalşıyor da akşam mı bozuluyor? Hadi akşam bozuldu diyelim sabah tekrar mı düzeliyor? Arkadaşlar ne yapmam lazım bu sorunu 20-25 gündür çözemiyorum. Akşam işten eve geldiğimde PUBG vs. gibi oyunları oynamak istiyorum ama internete bile zor giriyorum. Konuyla alakalı sonuç elde edebilmiş kimse var mı? Aşağıdaki resimler aynı gün içersinde farklı saatlerde yapılmış hız testlerinin sonuçlarıdır.

sabah.png
akşam.png

Konuyu hortlatacağım kusura bakmayın yenisini açmak yerine buraya yazayım dedim. Sabahları internetimi normal hızda ve pingde kullanabiliyorken 16 mart tarihinden beri akşam saat 8 den sonra internetimde ciddi yavaşlamalar söz konusu oluyor. Kablolarımı değiştirdim ve farklı bir modemle de bağlantı kurdum ama sonuç yine aynı. Konuyla alakalı 8-10 kere arıza kaydı oluşturdum ve yine aynı şekilde 8-10 kere mail adreslerine mail attım ama hiçbir sonuç elde edemediğim gibi benimle dalga geçer gibi bina içi kablolarda sorun var 50 liraya servis verelim size diyerek başlarından atıyorlar. Arkadaş madem kabloda sorun var bu kablo sabah normal çalşıyor da akşam mı bozuluyor? Hadi akşam bozuldu diyelim sabah tekrar mı düzeliyor? Arkadaşlar ne yapmam lazım bu sorunu 20-25 gündür çözemiyorum. Akşam işten eve geldiğimde PUBG vs. gibi oyunları oynamak istiyorum ama internete bile zor giriyorum. Konuyla alakalı sonuç elde edebilmiş kimse var mı? Aşağıdaki resimler aynı gün içersinde farklı saatlerde yapılmış hız testlerinin sonuçlarıdır.

Eki Görüntüle 290617Eki Görüntüle 290618
Tavsiyem, saatlerin de açıkça belli olduğu SS'ler alıp(özellikle de turkiye.gov.tr'ye pingler atıp onları alın) BTK'ya ve BIMER-CIMER'e başvurmanızdır. Başvurulardan sonra da bölgedeki Türk Telekom müdürlüğüne gidip altyapının yükseltilmesi için yardım isteyin.
Türk Telekom kullanıyor iseniz, hız testlerini Türk Telekom Hız Testi bu siteden alıp SS'leyin.

Konuyu hortlatıyorum ama aynı sorunla başbaşayım 1 haftadır. Akşam 20:30 gibi yavaşlamaya başlaan internett 21:30 da neredeyse kullanılamaz hale geliyor 23:00 gibi herşey normale dönüyor. Ttnet müşteri hizmetleriyle kanka olduk telefonda baya hergün 2 saate yakın birilerine aynı şeyi tekrar tekrar anlatıyorum. Akşam sorun olduğu saatte arıyorum telefondaki hayır olamaz değerleriniz çok düşük diyip arıza kaydı oluşturuyor, sabah sorun olmayan saatte başka biri arayıp hat değerleriniz normal diyip arıza kaydını kapatıyor. Hergün aynı şey böyle devam ediyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar hala buradaysa çözüldü mü nasıl çözüldü ?
EK9yyAnXUAA59jI.png

Konuyu hortlatıyorum ama aynı sorunla başbaşayım 1 haftadır. Akşam 20:30 gibi yavaşlamaya başlaan internett 21:30 da neredeyse kullanılamaz hale geliyor 23:00 gibi herşey normale dönüyor. Ttnet müşteri hizmetleriyle kanka olduk telefonda baya hergün 2 saate yakın birilerine aynı şeyi tekrar tekrar anlatıyorum. Akşam sorun olduğu saatte arıyorum telefondaki hayır olamaz değerleriniz çok düşük diyip arıza kaydı oluşturuyor, sabah sorun olmayan saatte başka biri arayıp hat değerleriniz normal diyip arıza kaydını kapatıyor. Hergün aynı şey böyle devam ediyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar hala buradaysa çözüldü mü nasıl çözüldü ?Eki Görüntüle 468936

Sanırım sorunuzun cevabını burada ben verdim.

Bkz: CS:GO ping problemi - Technopat Sosyal

Yani aylık 25TL ver sorunun çözülsün mü diyorsunuz ? Ben zaten 105TL ödüyorum 24 Mbps 'ye kadar birde ona para verirsem işimiz var. 1 hafta öncesine kadar hiç böyle bir sorun yaşamadım. Ben görevim gereği Hakkari'de yaşıyorum. Yaklaşık 1 hafta önce yıldırım düşmesi sonucu 2 asker şehit düşmüştü hatırlarsanız. O yıldırım düştüğü saatte başladı bu sorun ve o yıldırımın altyapıya bir zarar verdiğini düşünüyorum ben.

Geri
Yukarı