Türk Telekom Altyapı Arızası Şikayetim Dikkate Alınmıyor

Yaklaşık 1,5 ay önce İstanbul'dan Sakarya'ya taşındım. Önceden TürkNet GigaFiber kullanıyordum tabii taşınacağım yerde bakır kablo döşeli olduğu için aboneliğimi iptal ettirdim ve taşındıktan sonraki gün TurkNet'e VDSL internet için başvuru yaptım. Onlar da binama giden hattı işaretlemesi için(TurkNet'in online işlemler uygulamasında böyle yazıyordu) Türk Telekom'a başvurmuş fakat Türk Telekom reddetmiş. Daha sonra ben de Türk Telekom'dan internet almak için başvuru yaptım. Kurban Bayramı arefesinden 1 gün önce internetimi bağlamaya geldiler fakat arıza olduğunu söylediler ve adam bana detay da belirtmedi tek dediği şey: "burada 10 tane var 6 tanesi dolu 4 tanesi arızalı onu da Sakarya Merkezdeki müdürlükten gelip arızayı giderecekler" dedi. Üzerinden 4 hafta geçti fakat kimse gelmedi. Bu süreçte başvurum iptale düştüğü için ön başvuru yapıldı ve maksimum 24 ay içerisinde arızanın giderileceğini söylediler. Müdürlüğe gittim sıraya aldıklarını söylediler onun üzerinden de 2 hafta geçti. Daha sonra ben ön başvuruyu iptal edip tekrardan normal başvuru yapmaya gittim. Başvurumu alan adam yan binamda farklı bir kutu olduğunu ondan çekebilirler diyip oradan başvurumu yaptı. Bu sabah geldiler ve bana: "abi bunlar aynı hat üzerinde eğer seninkine arızalı dedilerse bu da arızalıdır. Biz bu hafta içerisinde merkeze bildiririz gelirler." dedi. Geçen sefer gelenler de aynısını dediği için ben güvenemedim ve farklı yollar aramaya çalıştım. Altyapı arıza şikayet numarasını arayıp şikayetimi bıraktım, özel müşteri şikayet diye bir mail adresine e-mail attım fakat içimden bir ses hiç dikkate alınmayacaksın diyor. Peki şimdi ben ne yapmalıyım? Bütün internet altyapısını elinde tutan bir firma var fakat bizi umursamıyor. Bulunduğum ilçede 27 yıldır oturan eniştem: "biz 2 sene uğraştık yine gelmediler." dedi. Bir yol gösterebilecek var mı?

Yaklaşık 1,5 ay önce İstanbul'dan Sakarya'ya taşındım. Önceden TurkNet GigaFiber kullanıyordum tabii taşınacağım yerde bakır kablo döşeli olduğu için aboneliğimi iptal ettirdim ve taşındıktan sonraki gün TurkNet'e VDSL internet için başvuru yaptım. Onlar da binama giden hattı işaretlemesi için(TurkNet'in Online işlemler uygulamasında böyle yazıyordu) Türk Telekom'a başvurmuş fakat Türk Telekom reddetmiş. Daha sonra ben de Türk Telekom'dan internet almak için başvuru yaptım. Kurban Bayramı arefesinden 1 gün önce internetimi bağlamaya geldiler fakat arıza olduğunu söylediler ve adam bana detay da belirtmedi tek dediği şey: "burada 10 tane var 6 tanesi dolu 4 tanesi arızalı onu da Sakarya merkezdeki müdürlükten gelip arızayı giderecekler" dedi. Üzerinden 4 hafta geçti fakat kimse gelmedi. Bu süreçte başvurum iptale düştüğü için ön başvuru yapıldı ve maksimum 24 ay içerisinde arızanın giderileceğini söylediler. Müdürlüğe gittim sıraya aldıklarını söylediler onun üzerinden de 2 hafta geçti. Daha sonra ben ön başvuruyu iptal edip tekrardan normal başvuru yapmaya gittim. Başvurumu alan adam yan binamda farklı bir kutu olduğunu ondan çekebilirler deyip oradan başvurumu yaptı. Bu sabah geldiler ve bana: "abi bunlar aynı hat üzerinde eğer seninkine arızalı dedilerse bu da arızalıdır. Biz bu hafta içerisinde merkeze bildiririz gelirler." dedi. Geçen sefer gelenler de aynısını dediği için ben güvenemedim ve farklı yollar aramaya çalıştım. Altyapı arıza şikayet numarasını arayıp şikayetimi bıraktım, özel müşteri şikayet diye bir mail adresine e-mail attım fakat içimden bir ses hiç dikkate alınmayacaksın diyor. Peki şimdi ben ne yapmalıyım? Bütün internet altyapısını elinde tutan bir firma var fakat bizi umursamıyor. Bulunduğum ilçede 27 yıldır oturan eniştem: "biz 2 sene uğraştık yine gelmediler." dedi. Bir yol gösterebilecek var mı?

BTK'ye yazmanızı öneririm oda olmazsa ilçe müdürlüğünde ilçe müdürünü ziyaret etmenizi oda olmazsa il müdürünü ziyaret etmenizi öneririm sakin bir dille konuşup yemeğe götürüp bir iki ağlarsanız olabilir.

Yapacak bir şey yok, şikayet falan bir işe yaramaz. Sanki sizi takıyor gibi gözüküp gelmeyenlerinde Allah belasını versin böyle bir internet sağlayıcısı olamaz.
İşe yaramaz değil gerçekten iş büyükse ve davaya kadar giderse mecburen yapmak zorunda kalacaklar yoksa bir müşteri için ciddi sıkıntılar ve para kayıpları çekicekler.

İşe yaramaz değil gerçekten iş büyükse ve davaya kadar giderse mecburen yapmak zorunda kalacaklar yoksa bir müşteri için ciddi sıkıntılar ve para kayıpları çekicekler.

2 sene kendim uğraştım dava açmak falan işe yaramıyor adamlar her türlü bir şekilde hallediyorlar. Dolandırıcılığın ayrı boyutu hocam bunlar. Legal dolandırıcılar.

BTK'ye yazmanızı öneririm oda olmazsa ilçe müdürlüğünde ilçe müdürünü ziyaret etmenizi oda olmazsa il müdürünü ziyaret etmenizi öneririm sakin bir dille konuşup yemeğe götürüp bir iki ağlarsanız olabilir.
İlçe müdürlüğü diye bir şey yok bulamıyorum il müdürlüğünde de umursayan olmadı birini aradı adresi verdi seni arayacaklar dedi o kadar ne bir arama var ne de bir mesaj

İlçe müdürlüğü diye bir şey yok bulamıyorum il müdürlüğünde de umursayan olmadı birini aradı adresi verdi seni arayacaklar dedi o kadar ne bir arama var ne de bir mesaj.

Tüm arkadaşlarınızı arayın babalarına falan sorsunlar müdürlükte tanıdıkları var mı diye varsa müdürle görüşürsünüz anlatırsınız olayınızı gönderilen yazılar çok geç gidiyor gelecek olan kişilere.

Tüm arkadaşlarınızı arayın babalarına falan sorsunlar müdürlükte tanıdıkları var mı diye varsa müdürle görüşürsünüz anlatırsınız olayınızı gönderilen yazılar çok geç gidiyor gelecek olan kişilere.
Şikayetimi müdürlükte bir sürü yere anlattım en son anladılar birine yönlendirdiler o kişi dinledi detaylarıyla daha sonra bu bölgeden sorumlu olan kişiyi aradı ona anlattı adresi verdi

Geri
Yukarı