Türk Telekom Altyapı durumu

Hocam bu kabini emin olmamakla birlikte Tip-1 kabine benzettim. Şuradaki 27-28-29-30 ve 31. sayfalarda Tip-1 kabin gösterilmiş: H-AES İŞLETME Hazırlayan A. Buket Kolcu - PDF Ücretsiz indirin

Bu Tip serisi kabinler VDSL hizmeti verir. Ama bazı bölgelerde içerisine bir optik bölücü yerleştirip fiber altyapı kurdukları da oluyor. Size bu kabinden mi fiber çekerler başka bir kabin mi kullanırlar bilemem. Bölgenizin planlamasına bağlı bir durum.
Kabinin sol üst tarafında "SD 115" yazıyor. Bu kısaltma bu kabinin 115 numaralı sahaya hizmet verdiği anlamına geliyor.

Öte yandan o rögar kapağı yuvarlak olduğu için biraz kafa karıştırıyor. Açıkçası siz böyle yazınca benim de kafam karıştı. Fiber sahalarında genelde şunun gibi dikdörtgen rögar kapağı kullanılır:

Eki Görüntüle 1312777

Yuvarlak kapak ile bunun farkını bilmiyorum. Eğer yuvarlak kapağın olduğu yerden sadece bakır kablo geçiyorsa işin rengi değişir. Ama size zaten projenizin fiber olarak çizildiği söylenmiş. Yani size bakır altyapı (ADSL/VDSL) çekeceklerini sanmıyorum. Zaten TT son zamanlarda fiber yatırımını hızlandırdı.
Hocam iyi günler, benim evimin önünden yol geçiyor hemen karşısında ki kaldırımda da sizin altta attığınız fotoğraftaki turktelekomun kapağı var ama fiber sorgulaması yaptığım da hiçbir şey çıkmıyor. Sizce neden öyle oluyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam iyi günler, benim evimin önünden yol geçiyor hemen karşısında ki kaldırımda da sizin altta attığınız fotoğraftaki turktelekomun kapağı var ama fiber sorgulaması yaptığım da hiçbir şey çıkmıyor. Sizce neden öyle oluyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Demek ki fiber altyapı yok hocam. Olsaydı altyapı sorgulamasında çıkardı. Tam olarak ne çıkıyor sorgu sonucunda?

Demek ki fiber altyapı yok hocam. Olsaydı altyapı sorgulamasında çıkardı. Tam olarak ne çıkıyor sorgu sonucunda?
Bölgenizde adsl potansiyeli mevcuttur diyor ama o dediğim türktelekom kapağından başka yok evimin olduğu güzergahta. Evimin yaklaşık 400-500 metre ilerisinde fiber mevcut. Bu arada fiber olan yerde anayola evimden daha yakın ama anlamadığım o türktelekom kapağının içinden sadece belli yere kadar mı çekiliyor, o kapağın olduğu bütün güzergahta olması lazım değil mi?

Bölgenizde adsl potansiyeli mevcuttur diyor ama o dediğim türktelekom kapağından başka yok evimin olduğu güzergahta. Evimin yaklaşık 400-500 metre ilerisinde fiber mevcut. Bu arada fiber olan yerde anayola evimden daha yakın ama anlamadığım o türktelekom kapağının içinden sadece belli yere kadar mı çekiliyor, o kapağın olduğu bütün güzergahta olması lazım değil mi?
Fiber altyapının nerede bulunduğunu nerede bulunmadığını bilmek mümkün değil. Bunu ancak bölgedeki planlama ekibi bilir. Bir de saha ekibi.

Fiber altyapının nerede bulunduğunu nerede bulunmadığını bilmek mümkün değil. Bunu ancak bölgedeki planlama ekibi bilir. Bir de saha ekibi.

Selam hocam belki beni hatirlamazsiniz ama sunu demek icin yaziyorum nick nameden hatirladim sizi gercekten dediginiz cikti her ne kadar musatakil evime fiber cektirmek icin ugrassamda olmadi projeye kadar cizidirmeme ragmen bir yerde surekli bir engele takildi sonra sizin dediginiz gibi VDSL kabin getirdiler :D simdide onun aktiflesmesini bekliyorum en son dayanamayip umit beye mail attim cunku kimsenin umurunda bile değildi oda kasım ayi icerisinde kesin bitirilir diye donus aldim bakalim bekliyorum. Bu konularda bu kadar nufuzunuz olmasi sasirtti beni.

Selam hocam belki beni hatirlamazsiniz ama sunu demek icin yaziyorum nick nameden hatirladim sizi gercekten dediginiz cikti her ne kadar musatakil evime fiber cektirmek icin ugrassamda olmadi projeye kadar cizidirmeme ragmen bir yerde surekli bir engele takildi sonra sizin dediginiz gibi VDSL kabin getirdiler :D simdide onun aktiflesmesini bekliyorum en son dayanamayip umit beye mail attim cunku kimsenin umurunda bile değildi oda kasım ayi icerisinde kesin bitirilir diye donus aldim bakalim bekliyorum. Bu konularda bu kadar nufuzunuz olmasi sasirtti beni.
Merhaba hocam,
O kadar çok kişiyle iletişime geçiyorum dediğiniz gibi hatırlayamadım, kusura bakmayın.
Ne zaman, hangi konuda ne yazmıştım ki? Normalde ben kimseye "fiber gelmez, anca VDSL getirirler, boşa umutlanma" gibi laflar söylemem. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, varsa az buçuk tahminim onu söylerim. Konuyu hatırlamıyorum ama gidişata göre bir tahminde bulunmuşumdur muhtemelen, sonra o tahminim de gerçekleşmiştir. Yoksa bende bir keramet yok yani. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı