Türk Telekom altyapısı kullanan ISS önerisi

Aynen öyle sizin sistemde baştan uca kadar Türk Telekom'un altyapısı var.
Hangi firmayı seçerseniz seçin o firma sizin adınıza Telekom'dan hat kiralayacak ve size satacak.
Her şey kağıt üzerinde olacak.
Ama siz Telekom altyapısını kullanacaksınız.
Bu sistemde ping sorunu yaşama durumunuz pek olmaz.
Kac aydır forum forum gezip aradığım cevap buydu galiba sağ olun. Yani şimdi ben TT ftth altyapıda KardeşlerNET'e geçsem aynı hizmet kalitesini alacağım, doğru mu?
Kimisi hangi İSS olursa olsun TT altyapısında fark etmez, kimisi de İSS değiştirdim kötü oldu deyip duruyor kafam karışıyordu...

Kac aydır forum forum gezip aradığım cevap buydu galiba sağ olun. Yani şimdi ben TT ftth altyapıda KardeşlerNET'e geçsem aynı hizmet kalitesini alacağım, doğru mu?
Kimisi hangi İSS olursa olsun TT altyapısında fark etmez, kimisi de İSS değiştirdim kötü oldu deyip duruyor kafam karışıyordu...
Hocam @zeki1981 kardeşimiz bana yardım etti bu konuda sağolsun ama malesef ki yanılıyor. ISS'e göre ping değişiyor. FTTH altyapısı olsa da böyle. En güzel pingi Türk Telekom'da alırsınız. Her ISS'in routingi aynı değil. Birebir aynı ping ve hizmet kalitesi olmaz.

Hocam @zeki1981 kardeşimiz bana yardım etti bu konuda sağolsun ama malesef ki yanılıyor. ISS'e göre ping değişiyor. FTTH altyapısı olsa da böyle. En güzel pingi Türk Telekom'da alırsınız. Her ISS'in routingi aynı değil. Birebir aynı ping ve hizmet kalitesi olmaz.
Hocam ne bağlattınız ben de bağlatmayı düşünüyorum aynı altyapı varmış. Ne tercih etmek mantıklı

Hocam @zeki1981 kardeşimiz bana yardım etti bu konuda sağ olsun ama maalesef ki yanılıyor. ISS'e göre ping değişiyor. FTTH altyapısı olsa da böyle. En güzel pingi Türk Telekom'da alırsınız. Her ISS'in routingi aynı değil. Birebir aynı ping ve hizmet kalitesi olmaz.

Hocam Türkiye'de kendisine ait altyapısı pop noktası vs olan iki bilemedin üç firma var.
Sistem FTTH ise ve commnet gibi baştan uca tamamen Telekom altyapısını kiralamak suretiyle hizmet veren bir firmadan hizmet alıyorsanız durum dediğim gibi fark etmez.

Ama dediğim firmalardan birisinde yani pop noktası kendisine ait Superonline TurkNet gibi bir firmadan hizmet alıyorsanız yani trafik bir noktadan sonra hizmet aldığınız ISS'ye geçiyorsa burada fark olur.

Kac aydır forum forum gezip aradığım cevap buydu galiba sağ olun. Yani şimdi ben TT FTTH altyapıda kardeşlernet'e geçsem aynı hizmet kalitesini alacağım, doğru mu?
Kimisi hangi ISS olursa olsun TT altyapısında fark etmez, kimisi de ISS değiştirdim kötü oldu deyip duruyor kafam karışıyordu...

Baştan uca Telekom'dan hat kiralayan bir ISS'den hizmet alıyorsanız fark olmaz.

Sistem FTTH ise ve commnet gibi baştan uca tamamen Telekom altyapısını kiralamak suretiyle hizmet veren bir firmadan hizmet alıyorsanız durum dediğim gibi fark etmez.
Comnet zaten Türk Telekom'dan farklı ping değerlerini alıyor. Misal Valve pingi 10 ping falan yüksek Comnet'de.

Ping anlık değişen bir ölçü değeridir o sebeple bu ölçüye güvenilip ISS belirlemek bana göre mantıksız.
Dostum Comnet kullanan herkes istisnasız Valve'de yüksek ping alıyor. Telegram grupları var, kendiniz de gidip sorabilirsiniz. Birebir aynı ping alınmıyor Türk Telekom ile. Biri 41 alırken diğeri 39 alıyor tarzında bir şeyden bahsetmiyorum.

Geri
Yukarı