Türk Telekom Düşük Hız Hukuki Çözüm

Arkadaşlar selam. Aranızda hukukçular veya bu işlerden anlayanlar varsa yardımlarını beklerim. Şu şekilde bir sorunum var: Türk Telekom'dan 50 megabit internet almama rağmen evime 25-30 megabit geliyor. (Altyapım 100 megabite kadar destekliyor fakat A blokta alabildikleri hızı benim bulunduğum B blokta alamıyormuşuz.) Arıza kaydı oluşturduğumda evime geldiler, uğraştılar. En sonunda olmuyor deyip gittiler. Bu sorunu Türk Telekom ile çözmeye çalışacağım. Fakat eğer olmazsa ne gibi hukuki haklarım var ve nerelere başvurmam gerekir. Özellikle cayma bedeli ödemeden sözleşmeyi iptal etme hakkım olabilir mi? İş uzarsa, süreci hukuki olarak nasıl yönetmem gerekir. Bilgilendireceklere şimdiden teşekkürler.

50 megabit pakette en az 42-45 megabit görmeniz lazım normalde bence 35 megabit paketini 50 diye kakalamışlar! Benim paketim 16 megabite kadar. 14'ü her zaman görüyorum. TT netin her zamanki halleri! İyi ki seneler öncesinden vazgeçtim. Az sinir olmamıştım bu TT netle

50 megabit pakette en az 42-45 megabit görmeniz lazım normalde bence 35 megabit paketini 50 diye kakalamışlar! Benim paketim 16 megabite kadar. 14'ü her zaman görüyorum. TT netin her zamanki halleri! İyi ki seneler öncesinden vazgeçtim. Az sinir olmamıştım bu TT netle
Aynen kesin 35 megabit paketini 50 diye kakalamışlar, hatta buraya da 50 yazmışlar çaktırmamak için. Sanırım sorun çözüldü (!)
Screenshot_2020-07-31-01-14-32-489.jpeg

Sözleşmede 50Mbps'ye kadar denildiği için hız konusunda herhangi bir şekilde şikayet edemezsin.
Yanlış bilinen şeylerden biri, yasal zorunluluk olarak sizin altyapınız eğer ki 50 Mbps destekliyorsa ve siz 50 Mbps paket alırsanız size bu hızın %80'ini karşılamak zorunda hizmet aldığınız firma.
Peki Superonline'e gitsem sözleşme karşılığında cayma bedelimi öderler mi? Türk Telekom'a sorduğumda 1000 küsur tl demişti :/
Firmalar koparabildiğini koparmaya çalışıyor, yasal olarak aslında sizi 1 yıldan fazla tutma hakları yok. 1 yıldan sonra istediğiniz gibi ayrılabilirsiniz, herhangi bir durumda direkt Tüketici Hakem Heyetine başvurun.
Yasal olarak paket hızınızın %75 sağlamak ile yükümlüler. Bunu sağlamıyorlarsa THH'ye bile başvurarak geçmişe yönelik faturada indirim bile talep edebiliriz. Tüm bunlar yetmezmiş gibi cayma bedeli olmadan kapatabilirsiniz.
Hocam şöyle bir ekleme yapmamız daha doğru olacaktır, altyapının desteklediği hızın %75-80'ini vermek zorundalar. 100 Mbps paket alırsanız ve altyapınız 60 Mbps destekliyorsa bir hak talep edemezsiniz "75-80 vermek zorundasınız" şeklinde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı