Türk Telekom Düşük Hız Hukuki Çözüm

Altairr

Hectopat
Arkadaşlar selam. Aranızda hukukçular veya bu işlerden anlayanlar varsa yardımlarını beklerim. Şu şekilde bir sorunum var: Türk Telekom'dan 50 megabit internet almama rağmen evime 25-30 megabit geliyor. (Altyapım 100 megabite kadar destekliyor fakat A blokta alabildikleri hızı benim bulunduğum B blokta alamıyormuşuz.) Arıza kaydı oluşturduğumda evime geldiler, uğraştılar. En sonunda olmuyor deyip gittiler. Bu sorunu Türk Telekom ile çözmeye çalışacağım. Fakat eğer olmazsa ne gibi hukuki haklarım var ve nerelere başvurmam gerekir. Özellikle cayma bedeli ödemeden sözleşmeyi iptal etme hakkım olabilir mi? İş uzarsa, süreci hukuki olarak nasıl yönetmem gerekir. Bilgilendireceklere şimdiden teşekkürler.

Konuyu takipteyim. Kafalarına göre iş yapıp iyicene mahvediyorlar. Tüketici hakemler heyeti işe yararmı bilmiyorum. Pingim 10-40 arası iken 60-70'den aşağı düşmüyor.

Cayma bedeli yasal değil zaten bu yıl içinde hem Türk Telekom'dan çıktım hem de Turkcell'den çıktım tüketici hakem heyetine başvurdum sözleşmeyle 5 kuruş vermedim. Ama çıkmayı düşünürsende o binada oturanlardan bilgi al hangi şirketi kullanıyorlar kaç Mbps hız alıyorlar falan çünkü yerine göre şirketin verdiği hız da değişiyor.

Arkadaşlar selam. Aranızda hukukçular veya bu işlerden anlayanlar varsa yardımlarını beklerim. Şu şekilde bir sorunum var: Türk Telekom'dan 50 megabit internet almama rağmen evime 25-30 megabit geliyor. (Altyapım 100 megabite kadar destekliyor fakat A blokta alabildikleri hızı benim bulunduğum B blokta alamıyormuşuz.) Arıza kaydı oluşturduğumda evime geldiler, uğraştılar. En sonunda olmuyor deyip gittiler. Bu sorunu Türk Telekom ile çözmeye çalışacağım. Fakat eğer olmazsa ne gibi hukuki haklarım var ve nerelere başvurmam gerekir. Özellikle cayma bedeli ödemeden sözleşmeyi iptal etme hakkım olabilir mi? İş uzarsa, süreci hukuki olarak nasıl yönetmem gerekir. Bilgilendireceklere şimdiden teşekkürler.
Sözleşmede 50mbps'ye kadar denildiği için hız konusunda herhangi bir şekilde şikayet edemezsin.

Çevremde böyle bir sorun yaşayan oldu. Fakat imzalanan sözleşmede size 50 Mbps'lik hızı garanti etmiyorlar. 50 Mbps'e kadar internet sağlıyoruz diyorlar. Bunun alt limiti var ama çok komik sayılar. O yüzden " bana 50 dediler 25 alıyorum " gibi bir şey söylediğinizde hukuki olarak herhangi bir hakkınız bulunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı