Türk Telekom Fiber Altyapı Döşeme Çalışmaları

Hocam VDSL degil Fiber internet kullaniyorsunuz degil mi? Birde hangi ISSyi kullaniyorsunuz ve ping degerleriniz nasil ?

Hocam VDSL degil Fiber internet kullaniyorsunuz degil mi? Birde hangi ISSyi kullaniyorsunuz ve ping degerleriniz nasil ?
VDSL kullanıyorum Turknet internet sağlayıcım. İstanbul içindeki çoğu sunucuya 6-15 ping arası bir değer alıyorum. Almanya gibi sunuculara ise 45-60 arası ping alıyorum. Mesela şu anda yaptığım tracert testine vie.valve.net sunucusuna 44ms, 1.1.1.1 DNS sunucusuna 6ms, Google DNS sunucusuna (8.8.4.4) ise 39ms alıyorum. Başka herhangi bir sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

VDSL kullanıyorum TürkNet internet sağlayıcım. İstanbul içindeki çoğu sunucuya 6-15 ping arası bir değer alıyorum. Almanya gibi sunuculara ise 45-60 arası ping alıyorum. Mesela şu anda yaptığım tracert testine vie.valve.net sunucusuna 44MS, 1.1.1.1 DNS sunucusuna 6ms, Google DNS sunucusuna (8.8.4.4) ise 39MS alıyorum. Başka herhangi bir sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

Neden FTTH altyapı başvurusunda bulunmadınız? TürkNet kullanmak için mi yoksa modem kiralama bedeli ödememek için mi?

VDSL kullanıyorum TürkNet internet sağlayıcım. İstanbul içindeki çoğu sunucuya 6-15 ping arası bir değer alıyorum. Almanya gibi sunuculara ise 45-60 arası ping alıyorum. Mesela şu anda yaptığım tracert testine vie.valve.net sunucusuna 44MS, 1.1.1.1 DNS sunucusuna 6ms, Google DNS sunucusuna (8.8.4.4) ise 39MS alıyorum. Başka herhangi bir sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

Hız testi atar mısın? 323 metreden VDSL2'de ne kadar aldığını merak ettim. Bir de yapada değilsen TürkNet'e VAE'da oyun profili var mı?

Hız testi atar mısın? 323 metreden VDSL2'de ne kadar aldığını merak ettim. Bir de yapada değilsen TürkNet'e VAE'da oyun profili var mı?
Bayram dolayısıyla evde değilim ancak döndüğümde atabilirim.
İmzasında var hız testi bakabilirsin.
İmzamdaki FTTC sistem gelmeden direk santral üzerinden aldığım yapa adı verilen sistemdeki hız testiydi. Onun şu anda geçerliliği yok eskide kaldı.
Neden FTTH altyapı başvurusunda bulunmadınız? TürkNet kullanmak için mi yoksa modem kiralama bedeli ödememek için mi?
Şu anda oturduğum binada kiracı olduğum için FTTH sistem talebinde bulunmadım. Ev sahipleri pek sıcak bakmıyor delme, kırma işlemlerine. Ama şu anda 323 metreden aldığım değerler de beni gayet tatmin ediyor. Speedtest'te pingim genellikle 5-10 ms arası değişiyor. Fiber olsaydı maksimum 10-15 ms değişir diye düşünüyorum. Zaten santrale de yakınım bakır kabloların da çok kötü durumda olduğunu düşünmüyorum. Traceroute testlerinde saçma yerlerden dolaşmadan, zıplamadan istediğim sunucuya ulaşabiliyorum ki bu ping açısından önemli diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bayram dolayısıyla evde değilim ancak döndüğümde atabilirim.

İmzamdaki FTTC sistem gelmeden direk santral üzerinden aldığım yapa adı verilen sistemdeki hız testiydi. Onun şu anda geçerliliği yok eskide kaldı.

Şu anda oturduğum binada kiracı olduğum için FTTH sistem talebinde bulunmadım. Ev sahipleri pek sıcak bakmıyor delme, kırma işlemlerine. Ama şu anda 323 metreden aldığım değerler de beni gayet tatmin ediyor. Speedtest'te pingim genellikle 5-10 ms arası değişiyor. Fiber olsaydı maksimum 10-15 ms değişir diye düşünüyorum. Zaten santrale de yakınım bakır kabloların da çok kötü durumda olduğunu düşünmüyorum. Traceroute testlerinde saçma yerlerden dolaşmadan, zıplamadan istediğim sunucuya ulaşabiliyorum ki bu ping açısından önemli diye düşünüyorum.

Hocam cidden çok şanslısınız, ben de TürkNet kullanıcısıyım santrale uzaklığım 200 metre, fiber saha dolabına uzaklığım ise 10 metre falan ama SNR marjım 7,3 falan, 35 Mbps'lik pakette sürekli kopma yaşıyorum. Bina önüne kadar fiber altyapı gelmekte ama bina içine çekilmemiş, ben de TT'ye talepte bulundum, fiber dönüşüm projeleri yokmuş. 10 metre fiber kablo çekmek için 1 sene sonrasına tarih verdiler, cidden çok sinir bozucu bir durum.

Hocam cidden çok şanslısınız, ben de TürkNet kullanıcısıyım santrale uzaklığım 200 metre, fiber saha dolabına uzaklığım ise 10 metre falan ama SNR marjım 7, 3 falan, 35 Mbps'lik pakette sürekli kopma yaşıyorum. Bina önüne kadar fiber altyapı gelmekte ama bina içine çekilmemiş, ben de TT'ye talepte bulundum, fiber dönüşüm projeleri yokmuş. 10 metre fiber kablo çekmek için 1 sene sonrasına tarih verdiler, cidden çok sinir bozucu bir durum.

BTK'ya direkt şikayet et. Hemde zorla BTK'yı.

Merhabalar, Ben de Türknet kullanıcısıyım lakin YAPA değil. Santrale uzaklığı 800 metre.

Hız değerim aşağıdaki gibidir sizce iyi mi?
1596885770717.png

Yeni konular

Geri
Yukarı